Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Castlevania: The Dracula X Chronicles (PSP)

Castlevania: The Dracula X Chronicles PSP

Castlevania: The Dracula X Chronicles stanowi kolejną część bestsellerowej serii, przybliżającej entuzjastom elektronicznej rozrywki od 1986 roku temat walki z wampirami i innymi przerażającymi kreaturami rodem z horrorów.

Akcji | platformówki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Castlevania: The Dracula X Chronicles (PSP)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

23października2007

6marca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: The Dracula X Chronicles stanowi kolejną część bestsellerowej serii, przybliżającej entuzjastom elektronicznej rozrywki od 1986 roku temat walki z wampirami i innymi przerażającymi kreaturami rodem z horrorów. Jest to właściwie drugi remake gry Akumajo Dracula X Chi no Rondo, wydanej oryginalnie tylko dla Japończyków w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku na platformie PC Engine. Po raz pierwszy wskrzeszono bowiem tę pozycję w roku 1995 dzięki konsoli Super Nintendo Entertainment System – w ten sposób powstał produkt o nazwie Castlevania: Dracula X.

Omawiany remake opracowano z kolei wyłącznie z myślą o kieszonkowej platformie PlayStation Portable. Przede wszystkim zmianie uległa oprawa graficzna, która jest teraz trójwymiarowa, aczkolwiek nadal przemieszczamy się jedynie w czterech kierunkach (lewo, prawo, góra i dół), odpowiadających krawędziom ekranu. Oczywiście generowany obraz znakomicie przystosowano do panoramicznego wyświetlacza PSP. Ponadto odświeżono nastrojową ścieżkę muzyczną, umożliwiając przy okazji użytkownikowi przygotowanie indywidualnego soundtracku w oparciu o utwory, znajdujące się na karcie pamięci.

Warstwa fabularna przenosi nas do roku 1792, kiedy uzbrojony w bicz Richter Belmont postanawia rozprawić się ze złowieszczym wampirem Draculą i jego demonicznymi poplecznikami. Do nieustraszonego głównego bohatera ostatecznie przyłącza się dwunastoletnia Maria Renard, więc mamy również okazję wypróbować w konfrontacji z wrogami jej magiczne moce. W drodze do finałowego pojedynku z pierwszoplanowym oponentem przemierzyć musimy ponad dziesięć rozbudowanych etapów o gotyckim wyglądzie, walcząc z hordami przeciwników pomniejszych i szeregiem bossów.

Developerzy udostępnili posiadaczom PlayStation Portable całkiem sporo bonusów do odblokowania. Mowa tu nie tylko o unikalnych artefaktach czy ukrytych poziomach, ale także o dwóch pełnych wersjach gier. Istnieje bowiem opcja uruchomienia pierwotnej edycji Akumajo Dracula X Chi no Rondo oraz pozycji pt. Castlevania: Symphony of the Night, doskonale znanej m.in. posiadaczom stacjonarnej konsoli PlayStation pierwszej generacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.5 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Castlevania: The Dracula X Chronicles

Klasyfikacja PEGI Castlevania: The Dracula X Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Castlevania: The Dracula X Chronicles

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?
Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

wiadomość29 czerwca 2008

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Warren Ellis ukończył scenariusz do animowanego cyklu Castlevania

wiadomość16 grudnia 2007

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.

Kolejna część Castlevanii wyłącznie na X360?

wiadomość12 września 2007

Koji Igarashi, człowiek stojący za popularną serią Castlevania, udzielił interesującego wywiadu magazynowi Game Informer. Wypowiedział się w nim na temat jeszcze niezapowiedzianej kolejnej części cyklu. Przyznał, że według wszelkiego prawdopodobieństwa ukaże się ona na konsolę Xbox 360.

Film Castlevania bez scenariusza Paula Andersona

wiadomość29 sierpnia 2007

Wygląda na to, że Paul W. S. Anderson (m.in. Resident Evil, Mortal Kombat) nie tylko nie będzie reżyserem filmu Castlevania, ale również nie napisze do niego scenariusza. Ten bowiem, jak donosi filmowy serwis internetowy Bloody Disgusting, będzie przepisany całkowicie od początku przez kogoś innego.

Line-up Konami na targi w Lipsku

wiadomość21 sierpnia 2007

Wśród "wystawiających" swoje tytuły na tegorocznych targach Games Convention pojawi się również firma Konami, która zdecydowała się na podanie do wiadomości tytułów, którymi chce przyciągnąć graczy do swoich stoisk. Z pewnością głównym punktem pokazów będzie pierwsza, europejska prezentacja rozgrywki w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.