Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Castlevania: The Dracula X Chronicles (PSP)
OkładkaCastlevania: The Dracula X Chronicles (PSP)

Castlevania: The Dracula X Chronicles PSP

Castlevania: The Dracula X Chronicles stanowi kolejną część bestsellerowej serii, przybliżającej entuzjastom elektronicznej rozrywki od 1986 roku temat walki z wampirami i innymi przerażającymi kreaturami rodem z horrorów.

Akcji | platformówki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: The Dracula X Chronicles Premiera PSP

23października2007

pudełko PL

6marca2008

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Castlevania: The Dracula X Chronicles

KAO Challengers

Mega Man Maverick Hunter X

Earthworm Jim

Castlevania: The Dracula X Chronicles stanowi kolejną część bestsellerowej serii, przybliżającej entuzjastom elektronicznej rozrywki od 1986 roku temat walki z wampirami i innymi przerażającymi kreaturami rodem z horrorów. Jest to właściwie drugi remake gry Akumajo Dracula X Chi no Rondo, wydanej oryginalnie tylko dla Japończyków w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku na platformie PC Engine. Po raz pierwszy wskrzeszono bowiem tę pozycję w roku 1995 dzięki konsoli Super Nintendo Entertainment System – w ten sposób powstał produkt o nazwie Castlevania: Dracula X.

Omawiany remake opracowano z kolei wyłącznie z myślą o kieszonkowej platformie PlayStation Portable. Przede wszystkim zmianie uległa oprawa graficzna, która jest teraz trójwymiarowa, aczkolwiek nadal przemieszczamy się jedynie w czterech kierunkach (lewo, prawo, góra i dół), odpowiadających krawędziom ekranu. Oczywiście generowany obraz znakomicie przystosowano do panoramicznego wyświetlacza PSP. Ponadto odświeżono nastrojową ścieżkę muzyczną, umożliwiając przy okazji użytkownikowi przygotowanie indywidualnego soundtracku w oparciu o utwory, znajdujące się na karcie pamięci.

Warstwa fabularna przenosi nas do roku 1792, kiedy uzbrojony w bicz Richter Belmont postanawia rozprawić się ze złowieszczym wampirem Draculą i jego demonicznymi poplecznikami. Do nieustraszonego głównego bohatera ostatecznie przyłącza się dwunastoletnia Maria Renard, więc mamy również okazję wypróbować w konfrontacji z wrogami jej magiczne moce. W drodze do finałowego pojedynku z pierwszoplanowym oponentem przemierzyć musimy ponad dziesięć rozbudowanych etapów o gotyckim wyglądzie, walcząc z hordami przeciwników pomniejszych i szeregiem bossów.

Developerzy udostępnili posiadaczom PlayStation Portable całkiem sporo bonusów do odblokowania. Mowa tu nie tylko o unikalnych artefaktach czy ukrytych poziomach, ale także o dwóch pełnych wersjach gier. Istnieje bowiem opcja uruchomienia pierwotnej edycji Akumajo Dracula X Chi no Rondo oraz pozycji pt. Castlevania: Symphony of the Night, doskonale znanej m.in. posiadaczom stacjonarnej konsoli PlayStation pierwszej generacji.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.5 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Castlevania: The Dracula X Chronicles cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Castlevania: The Dracula X Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Castlevania: The Dracula X Chronicles Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB