Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 grudnia 2007, 15:16

Warren Ellis ukończył scenariusz do animowanego cyklu Castlevania

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, słynny brytyjski twórca komiksów, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.

Dokonuje tego za sprawą oficjalnego bloga. W notce datowanej na 12 grudnia informuje, że właśnie zakończył pierwszy etap prac nad cyklem, na którego złożyła się oczywiście kwestia napisania scenariusza obejmującego wszystkie trzy odcinki serii. W ciągu miesiąca powinna zostać zatwierdzona jego finalna wersja. Stąd już tylko krok do rozpoczęcia produkcji samego obrazu, czym zajmować się będzie firma Project 51.

Przypominamy, że wszystkie trzy epizody będą oparte na fabule gry Castlevania III: Dracula’s Curse. Warto przy tym zauważyć, że w pierwszym filmie nie zobaczymy pirata Granta DeNasty, którego koncepcja nie odpowiadała wizji Ellisa. Ważną informacją jest również fakt, że cykl będzie przeznaczony wyłącznie dla dorosłych odbiorców.