Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 grudnia 2007

Ludo ergo sum - Łatwiej znaczy gorzej?
Ludo ergo sum - Łatwiej znaczy gorzej?

Louvette, 1 grudnia 2007, 20:20

Czy naprawdę gracze, którzy lubią prawdziwe wyzwania, bicie rekordów, doskonalenie umiejętności i rywalizację, pozostawieni zostali na lodzie? Czy rzeczywiście nie ma już trudnych i wymagających gier?

Do czego zdolny jest silnik graficzny wykorzystany w grze Far Cry 2?

Przemysław Zamęcki, 1 grudnia 2007, 20:00

Za pierwszą część Far Cry odpowiedzialna był niemiecka firma Crytek. Dzięki wykorzystania napisanego przez programistów firmy silnika CryEngine, gra w momencie premiery stała się prawdziwym graficznym objawieniem. Jednak nad drugą częścią pracuje studio Ubisoft Montreal, które zdecydowało się na użycie zupełnie innego silnika o nazwie Dunia.

Tomb Raider Underworld - pierwsze plotki dotyczące nowej części przygód Lary Croft

Przemysław Zamęcki, 1 grudnia 2007, 17:50

21 listopada firma Eidos Interactive zarejestrowała w amerykańskim urzędzie patentowym nazwę Tomb Raider Underworld.

BioShock doczeka sie w końcu patcha i zawartości dodatkowej
BioShock doczeka sie w końcu patcha i zawartości dodatkowej

Przemysław Zamęcki, 1 grudnia 2007, 16:30

Wydawca gry BioShock, firma 2K Games, poinformowała, iż w przyszłym tygodniu światło dzienne powinien ujrzeć patch usprawniający jej działanie.

Jakie gry znajdą się w przyszłości w usłudze Virtual Console?
Jakie gry znajdą się w przyszłości w usłudze Virtual Console?

Przemysław Zamęcki, 1 grudnia 2007, 15:59

Redaktorzy serwisu Kotaku poszperali troszeczkę po stronach ESRB, amerykańskiej organizacji przyznającej grom kategorie wiekowe i udało im się znaleźć kilka tytułów, które w niedalekiej przyszłości powinny trafić do usługi Virtual Console, oferującej użytkownikom konsoli Nintendo Wii możliwość zakupu starszych gier.

Deus Ex 3 będzie działał na silniku wykorzystanym w Tomb Raider: Legend

Przemysław Zamęcki, 1 grudnia 2007, 14:45

Unreal Engine 3 jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych silników wykorzystywanych przez twórców gier. Jednakże myliłby się ten, który uważa, że dobrą współczesną grę da się zrobić tylko i wyłącznie z jego pomocą. Z takiego założenia najwyraźniej wyszła również firma Eidos, która postanowiła zerwać z tradycją wykorzystywania w serii Deus Ex poprzednich iteracji silnika Unreal.

Poradnik: Kurs: Wyspa Skarbów

Redakcja GRYOnline.pl, 1 grudnia 2007, 14:44

"Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry Kurs: Wyspa Skarbów, nawiązującej do słynnej powieści autorstwa Roberta Louisa Stevensona. Znajdziesz tu szczegółowy opis przejścia czekającej Cię przygody na Szmaragdowej Wyspie, wzbogacony licznymi obrazkami."

Premiera Fable 2 jesienią 2008 roku

Przemysław Zamęcki, 1 grudnia 2007, 11:15

Serwisowi Eurogamer udało się zorganizować pogawędkę z jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w branży rozrywki elektronicznej. Chodzi mianowicie o sir Petera Molyneuxa, człowieka stojącego za takimi tytułami, jak Populus, Syndicate, Dungeon Keeper czy Black & White.