Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Castlevania: Aria of Sorrow (GBA)
OkładkaCastlevania: Aria of Sorrow (GBA)

Castlevania: Aria of Sorrow GBA

Kolejna odsłona kultowej serii platformówek akcji firmy Konami i jednocześnie trzecia część trylogii przygotowanej specjalnie z myślą o użytkownikach konsolki Game Boy Advance.

Akcji | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Aria of Sorrow Premiera GBA

6maja2003

pudełko PL

20maja2003

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: Lukas Toys

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Bohaterem kolejnej części Castelvanii jest niejaki Soma Cruz. Mamy rok 2035 i właśnie ma miejsce pierwsze w XXI wieku zaćmienie słońca. Podczas tego wydarzenia Soma raptem traci przytomność. Gdy odzyskuje świadomość – budzi się w tajemniczym zamku, a raczej średniowiecznym zamczysku. Okazuje się, że pamiętne zaćmienie słońca ma wiele wspólnego ze złymi mocami, a Soma teraz nie ma już odwrotu – musi znaleźć wyjście, przy okazji rozprawiając się z prawie każdym, kogo napotka, bo w ogromnej większości nie będą to istoty mu przychylne.

Jeśli nie wiecie, na czym polega istota serii Castlevania to pragniemy uzmysłowić, ze idzie o eksploracje ogromnego zamczyska (i jego okolic) a bohater przy pomocy wielu broni, czarów i zwinnych ruchów (gra jest zręcznosciówka) pokonuje kolejnych wrogów; te elementy powtarzają się w każdej części. Idea polega na tym, ze wraz z odkrywaniem kolejnych partii gry, kolejnych poziomów – zdobywamy coraz to więcej umiejętności, broni i czarów. Nadmieńmy, ze Castlevania zawsze miała bardzo rozbudowane te elementy, a dzięki temu można śmiało zaznaczyć, że jest zręcznosciówka z mocnym ukłonem w stronę gatunku RPG. Wrogowie naprawdę się od siebie różnią, a w walce nie tylko przydadzą się zręczne palce, ale także umiejętność doboru broni, ataków i czarów. Konami w Castlevanii zawsze stawia na widok z boku i doskonała animacje wszelakich postaci – nie inaczej jest i tym razem. Warto zwrócić uwagę na świetny dobór kolorystyki i niezłą muzykę. Dzięki systemowi link-kable będziecie mogli wymieniać się umiejętnościami i czarami z innymi graczami.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Castlevania: Aria of Sorrow cena w dniu premiery: 209 PLN

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Aria of Sorrow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Castlevania: Aria of Sorrow Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel