Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2021, 11:25

Castlevania - kolekcja hitów trafiła na Steam i konsole

Firma Konami wydała Castlevania Advance Collection, czyli kolekcję klasycznych odsłon tego cyklu z konsoli przenośnej GBA. Zestaw trafił na PC i konsole.

Firma Konami zapowiedziała i kilka godzin później wydała Castlevania Advance Collection, czyli zestaw zawierający trzy odsłony popularnego cyklu platformówek wydane pierwotnie na konsolę przenośną Game Boy Advance oraz jedną dodatkową produkcję.

Kolekcja zadebiutowała równocześnie na PC (w serwisie Steam za 71,99 zł) oraz konsolach Xbox One (89,99 zł), PlayStation 4 (84,00 zl) i Nintendo Switch (84 zł). Mogą w nią zagrać także posiadacze Xboksa Series X/S i PlayStation 5 dzięki wstecznej kompatybilności. Na żadnej z platform sprzętowych nie przygotowano polskiej wersji językowej.

W skład zestawu wchodzą następujące produkcje:

Gra

Rok wydania

Średnia ocen według Metacritic

Castlevania: Circle of the Moon

2001

91%

Castlevania: Harmony of Dissonance

2002

87%

Castlevania: Aria of Sorrow

2003

91%

Castlevania: Dracula X

1995 (SNES)

-

Wchodzące w skład zestawu odsłony z Game Boy Advance to prawdziwe platformówkowe perełki, które uchodzą za jedne z najlepszych produkcji wydanych na tę konsolę przenośną.

Poza trylogią z GBA w kolekcji znalazła się również gra Castlevania: Dracula X, która oryginalnie ukazała się w 1995 roku na 16-bitową konsolę SNES. Nie była to do końca nowa pozycja, gdyż stanowiła mocno przerobioną wersję starszego Castlevania: Rondo of Blood.

Wszystkie cztery gry z Castlevania Advance Collection dostępne są w takiej samej oprawie, jak ich pierwsze wydania. Wprowadzono za to sporo zmian umilających rozgrywkę, takich jak quicksave czy możliwość przewijania rozgrywki w tył o kilka sekund. Kolekcja oferuje także galerię artworków, odtwarzacz muzyki oraz encyklopedię.

  1. Castlevania Advance Collection – strona oficjalna