Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 września 2021, 11:35

autor: Qskan

Chris Pratt jako Mario w nowym filmie; Jack Black zagra Bowsera

Nintendo ogłosiło obsadę nadchodzącego filmu animowanego o Mario. Nie zabraknie w niej gwiazd światowego formatu: w Mario wcieli się Chris Pratt, a Bowsera zagra Jack Black. W ekipie znalazła się również Anya Taylor-Joy.

Podczas wczorajszego Nintendo Direct ogłoszono obsadę, a także datę premiery nowego animowanego filmu z Mario w roli głównej. Super Mario Bros: The Movie ma trafić do kin w grudniu 2022 roku (to data premiery w USA, na termin debiutu w Polsce będziemy musieli poczekać). Produkcja będzie wspólnym dziełem Nintendo oraz Illumination Entertainment. O tym, że film powstanie, wiedzieliśmy już od roku, a teraz poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy użyczą głosu animowanym postaciom. W Mario wcieli się Chris Pratt, ostatnio najbardziej znany z roli Star-Lorda w filmach Marvel Cinematic Universe.

Chris Pratt jako Mario w nowym filmie; Jack Black zagra Bowsera - ilustracja #1
Obsada wypełniona gwiazdami
Chris Pratt jako Mario w nowym filmie; Jack Black zagra Bowsera - ilustracja #2
Obsada wypełniona gwiazdami, cz. 2; źródło: Nintendo

Na tym jednak nie kończy się gwiazdorska obsada filmu. W Luigiego wcieli się Charlie Day, a księżniczce Peach głosu użyczy Anya Taylor-Joy (gwiazda Gambitu Królowej). Rolę odwiecznego przeciwnika hydraulika w czerwonej czapce – Bowsera – zagra aktor, muzyk oraz komik Jack Black. Oprócz tego w obsadzie pojawią się: Keegan-Michael Key (Toad), Seth Rogen (Donkey Kong), Fred Armisen (Cranky Kong), Kevin Michael Richardson (Kamek), a także Sebastian Maniscalco (Spike).

Nie można nie wspomnieć o tym, że w filmie swoje pięć minut będzie miał także Charles Martinet, aktor dubbingowy, który użyczał głosu Mario przez blisko 30 lat. Jego rola w filmie nie została określona, ale podczas przedstawiania obsady zapowiedziano, że będzie brał udział w „zaskakujących cameo”.

Ostatnia próba przeniesienia przygód braci hydraulików na kinowe ekrany miała miejsce w 1993 roku, kiedy debiutował film live-action Super Mario Bros.

Do premiery Super Mario Bros: The Movie jeszcze ponad rok, lecz gwiazdorska obsada budzi emocje i daje nadzieję na świetne widowisko. Nam pozostaje czekać na ogłoszenie polskiej premiery.