Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2020, 11:45

autor: Karol Laska

Wąsaty hydraulik znów na wielkim ekranie. Mario z filmem od Nintendo

Z okazji 35-lecia powstania marki Super Mario Nintendo opowiedziało trochę o swoich planach na przyszłość z nią związanych. I tak – otrzymamy nowy film o Mario!

Wąsaty hydraulik znów na wielkim ekranie. Mario z filmem od Nintendo - ilustracja #1
Nintendo raczej nie zawiedzie fanów Mario.

Mija już 35 lat, od kiedy to po raz pierwszy ruszyliśmy wraz z charakterystycznym hydraulikiem na ratunek pojmanej księżniczce. Mario osiągnął wielki sukces komercyjny, stając się nieodłącznym elementem medium growego. Trochę gorzej poradził sobie na srebrnym ekranie. Pamiętacie może film z 1993 roku? Bob Hoskins w roli głównej, szalony Dennis Hopper jako Król Koopa – jeżeli żywicie się kinem klasy B, to może i dobrze wspominacie ten tytuł. Ale trudno o obiektywne przyznanie mu jakiejkolwiek pieczątki jakości.

Nintendo postanowiło jednak zrobić niespodziankę fanom i w swoim oficjalnym komunikacie prasowym poinformowało o tym, że kolejne dzieło filmowe w uniwersum Super Mario powstaje i w 2022 roku trafi do światowych kin. Zapytacie pewnie: „Skąd taka pewność? Przecież trzeba liczyć się z tym, że pandemia pokrzyżuje plany twórców”. Nie do końca. Będzie to bowiem pełnometrażowa animacja wygenerowana w stu procentach za pomocą odpowiednich komputerowych narzędzi. A dubbing do tego typu produkcji można przecież przeprowadzić w bezpiecznych warunkach w komfortowym studiu.

Wąsaty hydraulik znów na wielkim ekranie. Mario z filmem od Nintendo - ilustracja #2
Główni dowodzący nadchodzącego projektu: Shigeru Miyamoto i Chris Meledandri.

Nie wiadomo na razie, kto udzieli głosu poszczególnym postaciom, a także kto napisze scenariusz, czy odpowie za reżyserię. Na te informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak dotąd poznaliśmy jedynie głównych producentów filmu i są to nazwiska, które obiecują całkiem dużo. Siły połączą Shigeru Miyamoto (dyrektor do spraw rozrywki w Nintendo, ale przede wszystkim współtwórca m.in. oryginalnego Super Mario Bros.) oraz Chris Meledandri (człowiek-instytucja w świecie animacji, założyciel wytwórni Illumination odpowiedzialnej za takie hity jak seria Minionki czy Sing). Za dystrybucję dzieła odpowie Universal Pictures.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej