Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 czerwca 2007, 09:09

autor: Katarzyna "Major Doktor Upiorna" Grysiewicz

Znamy nazwisko nowego reżysera filmu Castlevania

Przedostatniego dnia marca doszły do nas informacje, że Paul Anderson może nie wyreżyserować filmu opartego na grze Castlevania. Niemniej jednak zapewniał on wówczas, że dołoży wszelkich starań, aby wziąć udział w przygotowaniu tego projektu. Dowiedzieliśmy się, że Anderson nadal będzie odpowiadał za scenariusz i produkcję, aczkolwiek fotel reżysera przekaże Sylvainowi White’owi.

Przedostatniego dnia marca doszły do nas informacje, że Paul Anderson może nie wyreżyserować filmu opartego na grze Castlevania. Niemniej jednak zapewniał on wówczas, że dołoży wszelkich starań, aby wziąć udział w przygotowaniu tego projektu. Dowiedzieliśmy się, że Anderson nadal będzie odpowiadał za scenariusz i produkcję, aczkolwiek fotel reżysera przekaże Sylvainowi White’owi. Zmiany te wynikły z powodu filmu Death Race, nad którym również pracuje Anderson.

Znamy nazwisko nowego reżysera filmu Castlevania - ilustracja #1

Sylvain White

Nowy reżyser adaptacji gry Castlevania powinien być znany miłośnikom kinematografii za sprawą takich pozycji, jak I'll Always Know What You Did Last Summer czy Trois 3: The Escort (polskie tytuły odpowiednio: Koszmar kolejnego lata i Życie w trójkącie 3: Facet do towarzystwa). Sylvain White w następujący sposób komentuje rozpoczęcie prac na ekranizacją wymienionej gry: „Większość filmów traktujących o wampirach była lokowana w przyszłości – wymienić tu można takie tytuły jak Blade i Underworld. Natomiast mi dane będzie przygotowanie opowieści osadzonej w mrocznej przeszłości.”

Castlevania przedstawi historię transylwańskiego księcia, który wraz ze swoimi rycerzami schowa się w gotyckim zamku w celu uniknięcia starcia z armią turecką. Niestety szybko okaże się, że budynek należy do wampirów na czele ze słynnym Drakulą. Chcąc zachować unikalny klimat gry postanowiono, że zdjęcia do filmu będą kręcone na terenie Rumunii i w południowych rejonach Afryki. Castlevania powinna zadebiutować na srebrnym ekranie pod koniec 2008 roku.