Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Castlevania: Dawn of Sorrow (NDS)

Castlevania: Dawn of Sorrow NDS

Castlevania: Dawn of Sorrow jest dwuwymiarową platformówką, dedykowaną przenośnej konsoli Nintendo Dual Screen. Produkt został stworzony przez specjalistów z koncernu Konami.

Akcji | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Castlevania: Dawn of Sorrow (NDS)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

30września2005

30września2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Dawn of Sorrow jest dwuwymiarową platformówką, dedykowaną przenośnej konsoli Nintendo Dual Screen. Produkt został stworzony przez specjalistów z koncernu Konami.

Fabuła rozpoczyna się w roku 2036, czyli niedługo po wydarzeniach, opowiedzianych w grze Castlevania: Aria of Sorrow. Wkrótce po tym, jak główny bohater, Soma Cruz, rozprawił się z ohydnym hrabią, Draculą, mężczyzna zorientował się, że słudzy złego władcy opracowali już plan, jak doprowadzić do zmartwychwstania swego pana. Co więcej, zarówno nasz podopieczny, jak i osoby mu najbliższe, odgrywają dość istotną rolę w całej intrydze. By uchronić siebie i rodzinę, Soma decyduje się, by jeszcze raz przenieść się do średniowiecznego zamku Draculi i ponownie stawić czoła piekielnym potworom.

Przez całą grę poruszamy się po ponurych lokacjach ogromnej willi i walczymy z wszelakimi kościotrupami i zombie, od czasu do czasu mierząc się z silniejszymi bossami. W międzyczasie kolekcjonujemy dodatkowe życia, pancerze itp. Nie zapominamy również o tym, by zbierać dusze pokonanych oponentów. Pomagają nam one w rozwijaniu specjalnych umiejętności i poznawaniu zaklęć. Używając dotykowego ekranu Dual Screena, rysujemy tajemne symbole, dzięki którym osłabiamy swych wrogów i przejmujemy ich zdolności. Dolny wyświetlacz konsoli służy nam także do niszczenia kryształowych bloków, powstrzymujących nas przed dostaniem się do bonusowych poziomów. By przedłużyć okres obcowania z nową Castlevanią, możemy tworzyć do niej własne mapy, a także wymieniać się czarami i umiejętnościami z innymi graczami, za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Twórcy tradycyjnie zdecydowali się na widok 2D. W zamian jednak dopracowali wygląd i animację postaci oraz zadbali o odpowiedni dobór tła, zarówno graficznego, jak i muzycznego. Podczas zmagań towarzyszą nam bowiem mroczne, nostalgiczne utwory, doskonale pasujące do klimatu produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Dawn of Sorrow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wakacyjne nadrabianie zaległości w grach - 2013 Edition
Wakacyjne nadrabianie zaległości w grach - 2013 Edition

wiadomość26 czerwca 2013

Kolejny rok, kolejny czerwiec, kolejne wakacje i kolejne zamiary nadrabiania paru świetnych tytułów. Piwko, słoneczko i ulubione gry. Żyć, nie umierać.

Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?
Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

wiadomość29 czerwca 2008

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Nowa Castlevania zmierza na DS-a

wiadomość15 kwietnia 2008

Kilka dni temu informowaliśmy o fakcie zarejestrowania w amerykańskim urzędzie patentowym przez japońską firmę Capcom nowego tytułu z serii Castlevania – Order of Ecclesia.

Konami rejestruje w urzędzie patentowym nowy tytuł z serii Castlevania
Konami rejestruje w urzędzie patentowym nowy tytuł z serii Castlevania

wiadomość6 kwietnia 2008

Saga rodu Belmontów, czyli gry z serii Castlevania ostatnimi czasy jakby nieco straciły swoją popularność wśród graczy. Być może więc najwyższy czas, aby przywrócić należne im miejsce na piedestale najlepszych dwuwymiarowych platformówek?

Warren Ellis ukończył scenariusz do animowanego cyklu Castlevania

wiadomość16 grudnia 2007

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.