Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Castlevania: Dawn of Sorrow (NDS)
OkładkaCastlevania: Dawn of Sorrow (NDS)

Castlevania: Dawn of Sorrow NDS

Castlevania: Dawn of Sorrow jest dwuwymiarową platformówką, dedykowaną przenośnej konsoli Nintendo Dual Screen. Produkt został stworzony przez specjalistów z koncernu Konami.

Akcji | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: Dawn of Sorrow Premiera NDS

30września2005

pudełko PL

30września2005

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Castlevania: Dawn of Sorrow jest dwuwymiarową platformówką, dedykowaną przenośnej konsoli Nintendo Dual Screen. Produkt został stworzony przez specjalistów z koncernu Konami.

Fabuła rozpoczyna się w roku 2036, czyli niedługo po wydarzeniach, opowiedzianych w grze Castlevania: Aria of Sorrow. Wkrótce po tym, jak główny bohater, Soma Cruz, rozprawił się z ohydnym hrabią, Draculą, mężczyzna zorientował się, że słudzy złego władcy opracowali już plan, jak doprowadzić do zmartwychwstania swego pana. Co więcej, zarówno nasz podopieczny, jak i osoby mu najbliższe, odgrywają dość istotną rolę w całej intrydze. By uchronić siebie i rodzinę, Soma decyduje się, by jeszcze raz przenieść się do średniowiecznego zamku Draculi i ponownie stawić czoła piekielnym potworom.

Przez całą grę poruszamy się po ponurych lokacjach ogromnej willi i walczymy z wszelakimi kościotrupami i zombie, od czasu do czasu mierząc się z silniejszymi bossami. W międzyczasie kolekcjonujemy dodatkowe życia, pancerze itp. Nie zapominamy również o tym, by zbierać dusze pokonanych oponentów. Pomagają nam one w rozwijaniu specjalnych umiejętności i poznawaniu zaklęć. Używając dotykowego ekranu Dual Screena, rysujemy tajemne symbole, dzięki którym osłabiamy swych wrogów i przejmujemy ich zdolności. Dolny wyświetlacz konsoli służy nam także do niszczenia kryształowych bloków, powstrzymujących nas przed dostaniem się do bonusowych poziomów. By przedłużyć okres obcowania z nową Castlevanią, możemy tworzyć do niej własne mapy, a także wymieniać się czarami i umiejętnościami z innymi graczami, za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Twórcy tradycyjnie zdecydowali się na widok 2D. W zamian jednak dopracowali wygląd i animację postaci oraz zadbali o odpowiedni dobór tła, zarówno graficznego, jak i muzycznego. Podczas zmagań towarzyszą nam bowiem mroczne, nostalgiczne utwory, doskonale pasujące do klimatu produkcji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Castlevania: Dawn of Sorrow cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Castlevania: Dawn of Sorrow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.