Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiNDS
Okładka A Boy and His Blob (2009) (Wii)

A Boy and His Blob (2009)

Gra o przygodach dwójki tytułowych bohaterów – chłopca i zabawnej galaretowatej fasolki, która potrafi przeistaczać się w bardzo przydatne przedmioty. Tytuł jest przeróbką hitu znanego z konsoli NES.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka A Boy and His Blob (2009) (Wii)

data premiery gry:

anulowana

NDS

13paź2009

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Boy and His Blob to przeróbka hitu znanego z konsoli NES. Wydany w 1989 pierwowzór został opracowany przez studio Imagineering, w którym udzielał się między innymi David Crane (autor chociażby gry Pitfall!). W 1990 roku przygotowano drugą część serii, The Rescue of Princess Blobette, przeznaczoną tylko na Game Boya. Za nową wersję odpowiadają firmy Way Forward Technologies (producent znany z Looney Tunes: Duck Amuck, Contra 4 i Lit) oraz Majesco Games (wydawca).

W grze wcielamy się w tytułowego kilkunastoletniego chłopca, który lubi muzykę i żelki. Jego najlepszym przyjacielem jest Blob (czy raczej Blobert), będący galaretowatą fasolą o niezwykłych umiejętnościach. Mały stworek potrafi bowiem przeistaczać się w różne przydatne przedmioty i urządzenia, ułatwiające młodzieńcowi pokonanie przeciwności. Dwójka nietypowych bohaterów musi zmierzyć się ze Złym Cesarzem, który przejął kontrolę nad królestwem Blobolonia i zagraża całemu ludzkiemu światu.

Tytuł jest klasyczną platformówką składającą się z kilkudziesięciu rozbudowanych i kolorowych poziomów. Na każdym z nich musimy skakać, uaktywniać mechanizmy, rozwiązywać łamigłówki, wykorzystywać różne umiejętności bohaterów i pokonywać przeciwników. Ważnym elementem rozgrywki jest zbieranie wielosmakowych fasolek dla Bloberta. Uaktywniają one wspomniane specyficzne zdolności, zamieniając śmiesznego bohatera w użyteczne przedmioty. Każdy ze smaków oferuje zupełnie inne możliwości: lukrecja przeistacza Bloba w drabinę (dzięki której można wspiąć się wyżej), wanilia w parasolkę (chroniącą przed upadkiem), kiwi w rękawice bokserskie (pomagające pokonać wrogów). Oprócz tego możemy transformować przyjaciela w trampolinę, działo, tarczę i wiele innych obiektów.

W nowej, odświeżonej wersji twórcy przygotowali aż 40 różnych poziomów i kilka nieznanych wcześniej magicznych fasolek (np. o smaku gumy do żucia oraz karmelu), oferujących niespotykane dotąd możliwości. Wykorzystując ich potęgę oraz różnorodność możemy zbierać skarby i diamenty, odblokowywać ukryte bonusy, by na końcu przygody zmierzyć się z głównym przeciwnikiem, czekającym w przerażającej twierdzy. Sposób pokonania mniejszych wrogów i rozwikłania poszczególnych łamigłówek zależy tylko od naszej inwencji.

Ciekawym aspektem gry jest ręcznie rysowana, dwuwymiarowa oprawa wizualna, wykonana w bardzo przyjemnej, bajkowej i lekkiej stylistyce. Na uwagę zasługują szczególnie niezwykle sympatyczne tytułowe postacie, świetna animacja i ładne, kolorowe tła. Zabawę umila spokojna, radosna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI A Boy and His Blob (2009)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Twórca Pitfall! uhonorowany
Twórca Pitfall! uhonorowany

wiadomość28 stycznia 2010

Organizacja AIAS (The Academy of Interactive Arts & Science) od tego roku wprowadziła nową kategorię do zestawu przyznawanych przez nią nagród. Pierwszym laureatem „Nagrody dla Pionierów” został David Crane, współzałożyciel Activision oraz człowiek, który podarował światu grę Pitfall!.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2009)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2009)

wiadomość5 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: RAF chce graczy, A Boy and His Blob zapowiedziane, MotionPlus być może w czerwcu, 12 marca dniem ujawnienia nowego dzieła EA Montreal, Worms 2: Armageddon na pierwszych zrzutach, byli członkowie Microprose zakładają nowe studio i inne. Zapraszamy do lektury.

NDS
Wii