Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2009, 11:30

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: RAF chce graczy, A Boy and His Blob zapowiedziane, MotionPlus być może w czerwcu, 12 marca dniem ujawnienia nowego dzieła EA Montreal, Worms 2: Armageddon na pierwszych zrzutach, byli członkowie Microprose zakładają nowe studio i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: RAF chce graczy, A Boy and His Blob zapowiedziane, MotionPlus być może w czerwcu, 12 marca dniem ujawnienia nowego dzieła EA Montreal, Worms 2: Armageddon na pierwszych zrzutach, byli członkowie Microprose zakładają nowe studio i inne. Zapraszamy do lektury.

RAF

Irlandzki serwis PressTV.ir donosi, że brytyjskie lotnictwo RAF rozważa możliwość zastąpienia zawodowych pilotów zajmujących się kontrolowaniem bezzałogowych, wyposażonych w pociski sterowane laserowo samolotów Reaper przez doświadczonych graczy, którzy ukończą trzydziestogodzinny kurs. Wytrenowane w ten sposób osoby miałyby zostać wysłane do Afganistanu, gdzie Reapery odgrywają jedną ze swoich najważniejszych ról.

A Boy and His Blob

Firmy Majesco oraz WayForward przekazały pierwsze informacje na temat nadciągającej produkcji o tytule A Boy and His Blob, powstającej z myślą o sieciowym serwisie WiiWare. Gra będzie należeć do gatunku platformówek i zaskoczy nas piękną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną. Wcielimy się w niej w młodego chłopca, który zaprzyjaźnia się z żelowatym stworkiem, posiadającym wiele ciekawych umiejętności. Dzięki nim możliwe będzie pokonywanie licznych, logicznych łamigłówek rozmieszczonych na czterdziestu rozbudowanych poziomach. Pozycja jest wznowieniem klasycznego tytułu wydanego w 1989 roku na konsolę NES i trafi do sprzedaży w przeciągu kilku miesięcy.

MotionPlus

System MotionPlus, mający wpłynąć na zwiększenie dokładności Wiimote’a, podstawowego kontrolera Wii, ma szansę trafić do sprzedaży w krajach Zachodu jeszcze w czerwcu bieżącego roku. Sugerują to nieoficjalne informacje zamieszczone w najnowszym numerze magazynu Nintendo Power. Podobno MotionPlus zostanie wydany wraz z grą sportową Grand Slam Tennis autorstwa EA Sports, wykorzystującą jego właściwości. Do jej amerykańskiej premiery dojdzie 18 czerwca.

EA Montreal

12 marca ujawniona zostanie nowa produkcja studia EA Montreal, poinformował koncern Electronic Arts. Przypominamy, że do tej pory wprowadziło ono na rynek takie tytuły, jak Army of Two, Wii Boogie, czy też Skate It. Plotki sugerują, że może tu chodzić o kontynuację pierwszej z wymienionych pozycji.

Separation

W sieci opublikowana została pełna wersja gry Separation, autorstwa naszego rodaka, grafika Szymona Krygicza. Została ona wyprodukowana na bazie zmodyfikowanego silnika graficznego Dooma 3. Produkcję znajdziecie m.in. w tym miejscu.

Tenchu: Shadow Assassins

W kwietniu dojdzie do europejskiej premiery Tenchu: Shadow Assassins, drugiej odsłony przygód wojowników ninja o imionach Rikimaru oraz Ayame, przeznaczonej dla przenośnej konsoli PSP. Produkcję na Starym Kontynencie wyda firma Ubisoft.

Worms 2: Armageddon

Firma Team 17 ujawniła oficjalny tytuł nowej produkcji z cyklu Worms oraz opublikowała pierwsze zrzuty ekranowe ukazujące jej wygląd. Pozycja zostanie wydana w ramach Xbox Live Arcade jako Worms 2: Armageddon. Będzie wspierać system awatarów (choć jeszcze nie wiadomo w jaki sposób) i oferować możliwość uczestniczenia w pojedynkach na planszach wertykalnych, a więc rozbudowanych pionowo. Wormsy w wersji na konsolę PlayStation 3 będą natomiast portem produkcji, która od marca 2007 roku jest już dostępna w ofercie XBLA. Produkcja ma posiadać lepszą fizykę, a także oprawę graficzną w rozdzielczości 1080p.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2009) - ilustracja #1

Worms 2: Armageddon

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2009) - ilustracja #2

Worms (PS3)

Halo

Frank O’Connor, jeden z głównych producentów marki Halo, twierdzi, że ponowne ujrzenie w akcji Master Chiefa, głównego bohatera cyklu, jest bardzo prawdopodobne. Nie znajdziemy go w Halo Wars, czy też Halo 3: ODST, oficjalnym rozszerzeniu części trzeciej, lecz nie oznacza to, że nie ujrzymy go w innej produkcji. Czekamy na kolejne szczegóły w tej sprawie.

Crytek

Firma Crytek, producent Crysisa i pierwszego Far Cry, zarejestrowała nazwę Warface. Nie wiemy, czy chodzi tu o zupełnie nową produkcję, czy też może kolejny dodatek do Crysis.

Thriller New Media

Na rynku gier MMO pojawił się nowy gracz – studio deweloperskie Thriller New Media. Zajmie się ono produkcją sieciowych strzelanin MMO osadzonych w klimatach wojennych. Firmę założyło trzech członków firmy Microprose, znanej z działalności w latach 80. - J.W. "Bill" Stealey (współzałożyciel, wspólnie z Sidem Meierem), Fred Schmidt oraz Jim Bull.

Terminator Salvation

W grze Terminator Salvation nie uświadczymy głosu Christiana Bale’a, grającego Johna Connora w filmie pod tym samym tytułem. Postać będzie dubbingowana przez kogoś innego. Światowa premiera gry, będącej prequelem w stosunku do obrazu, odbędzie się 19 maja. Film powędruje do kin 21 maja.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Need for Speed Shift PC

Need for Speed Shift X360

Need for Speed Shift PS3

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Guitar Hero: Metallica - King Diamond

Guitar Hero: Metallica - Lemmy

Wanted: Weapons of Fate

MotorStorm: Pacific Rift

Major League Baseball 2K9

Tom Clancy's H.A.W.X.

Metal Gear Online

Empire: Total War

Battlestations: Pacific

Vertigo

Clutch

Silent Hill: Homecoming Gramy!

gry