Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 marca 2009

Poradnik: Street Fighter IV

Redakcja GRYOnline.pl, 11 marca 2009, 18:36

„Witam w poradniku do gry Street Fighter IV. Ta dwuwymiarowa bijatyka, z racji wysokiego poziomu trudności, może być z początku niedostępna dla nowicjuszy. Ten poradnik ma wam pomóc w zaznajomieniu się z ciosami poszczególnych postaci, oraz z ich specyficznymi właściwościami, o których informacje mogą być pomocne również dla starych wyjadaczy."

Nowa porcja screenów z Risen
Nowa porcja screenów z Risen

Przemysław Bartula, 11 marca 2009, 18:18

Nareszcie dostaliśmy sporą (aż 29 sztuk) porcję obrazków z gry Risen, niemieckiego developera – Piranha Bytes, znanego z serii Gothic.

Nowa nagroda za GOLe oraz rozwiązanie konkursu
Nowa nagroda za GOLe oraz rozwiązanie konkursu

Katarzyna Grysiewicz, 11 marca 2009, 15:55

W dniu dzisiejszym do oferty wprowadzamy grę Empire: Total War, którą możecie zdobyć posiadając na swoim koncie 1890 punktów promocyjnych. Zaznaczam, że ilość sztuk w promocji jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy.

EMPiK - Top Lista - tydzień 10 (11/03/09)

Przemysław Zamęcki, 11 marca 2009, 14:23

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 2 a 8 marca i zostały zebrane w 132 salonach sieci.

Garść szczegółów o nowej grze twórców Pure, pierwsze obrazki
Garść szczegółów o nowej grze twórców Pure, pierwsze obrazki

Filip Grabski, 11 marca 2009, 14:11

Split/Second - nowa, bardzo ciekawie zapowiadająca się gra wyścigowa, została ujawniona szerokiemu gronu dzięki materiałowi w serwisie GameTrailers, o czym napisaliśmy w niedzielę. Pora na pierwsze oficjalne słowa twórców.

Twórcy marki Close Combat wracają do gry

Piotr Doroń, 11 marca 2009, 13:55

Po trzech latach ciszy, związanej zapewne z wykupieniem przez firmę Destineer, studio deweloperskie Atomic Games, odpowiedzialne za sukces marki Close Combat, dało o sobie znać, ujawniając pierwsze ogólne informacje na temat swojej nowej produkcji. Wyda ją „jeden z pięciu najbardziej liczących się, światowych wydawców”.

Czerwony Xbox 360 Elite + Resident Evil 5 = 1499 zł
Czerwony Xbox 360 Elite + Resident Evil 5 = 1499 zł

Przemysław Bartula, 11 marca 2009, 13:29

Każdy, kto śledzi temat premiery Resident Evil 5, na pewno wpadł na informację, że w Polsce gra ukaże się w specjalnej edycji wraz z czerwonym Xboxem 360 Elite. Znamy już cenę tego pakietu.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 marca 2009)

Piotr Doroń, 11 marca 2009, 13:10

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: DLC F.E.A.R. 2: Project Origin, przedłużona promocja Unreal Tournament III, łatki do Empire: Total War i Dawn of War II, wersja demonstracyjna Ninja Blade, kolejna gra Insomniac Games tylko na PlayStation 3, Atomic Games wraca do gry i inne. Zapraszamy do lektury.

Gra Roku 2008 – Prezentacja nominowanych! Cz.13
Gra Roku 2008 – Prezentacja nominowanych! Cz.13

Filip Grabski, 11 marca 2009, 13:00

Plebiscyt na Grę Roku 2008 trwa w najlepsze, a teraz przedstawiamy filmowe prezentacje nominowanych tytułów. Każdego dnia pojawiać się będzie jeden zestaw kilku filmików z serii Gramy! oraz ze zbiorów GOL Video pokazujących wyróżnione przez nas gry w akcji. Dzisiaj przedostatnia trójka.

Take-Two: 13 milionów GTA IV, drugie DLC przed listopadem 2009 oraz plany na ten rok fiskalny
Take-Two: 13 milionów GTA IV, drugie DLC przed listopadem 2009 oraz plany na ten rok fiskalny

Szymon Liebert, 11 marca 2009, 11:39

Wraz z podaniem wyników finansowych za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2009 przedstawiciele firmy Take-Two podali kilka ciekawych informacji. Wiemy więc, że do dnia 31 stycznia do sklepów trafiło już w sumie ponad 13 milionów pudełek z grą Grand Theft Auto IV. Poznaliśmy również sytuację finansową firmy oraz ogólny zarys planu wydawniczego na nadchodzące miesiące, obiecujący sporo gorących gier.

Plotki o Fable III w sieci

Maciej Śliwiński, 11 marca 2009, 10:55

W Internecie pojawiła się plotka o pracach nad trzecią częścią rewelacyjnej gry z gatunku cRPG – Fable. Wszystkiemu winien jest coraz popularniejszy w branży gier wideo serwis Twitter.com

EDGE wybiera 100 najlepszych gier, w które warto zagrać

Piotr Doroń, 11 marca 2009, 10:40

Na łamach oficjalnego serwisu internetowego magazynu EDGE opublikowana została dosyć niecodzienna lista 100 najlepszych gier, po które każdy z nas winien sięgnąć, aby się rozerwać. Zestawienie jest bardzo subiektywne i, jak zaznaczają sami jego autorzy, nie powstało w oparciu o konkretne kryteria. Jedynym czynnikiem warunkującym wybór konkretnych tytułów była sympatia, jaką darzy je redakcja magazynu.

Bioshock 2 i Duże Siostrzyczki pojawią się już w trzecim kwartale tego roku
Bioshock 2 i Duże Siostrzyczki pojawią się już w trzecim kwartale tego roku

Szymon Liebert, 11 marca 2009, 10:20

W kwietniowym numerze Game Informera pojawi się obszerny, ekskluzywny materiał dotyczący oczekiwanego przez wielu fanów Bioshocka 2. Już dziś możemy podejrzeć okładkę pisma, na której pojawia się istota zwana Big Sister. Wiemy, że na pewno spotkamy ją podczas naszego powrotu do miasta Rapture. Kiedy on nastąpi i kto weźmie udział w przygodzie?

Kto zarabia najwięcej w branży gier wideo?
Kto zarabia najwięcej w branży gier wideo?

Maciej Śliwiński, 11 marca 2009, 10:02

Zastanawialiście się kiedyś, ile zarabiają tuzy światowej branży gier wideo? Pewnie tak, choć mało kto realnie zdawał sobie sprawę z sum wpływających na konta prezesów największych firm zajmujących się produkcją i dystrybucją gier.

Polski rynek konsol rośnie w siłę
Polski rynek konsol rośnie w siłę

Piotr Doroń, 11 marca 2009, 09:35

W jednym z ostatnich wydań dziennika Rzeczpospolita zamieszczony został artykuł, w którym Tomasz Boguszewicz podjął temat polskiego rynku gier i konsol. Dziennikarz gazety umieścił w nim informacje, z których jednoznacznie wynika, że rośnie on w siłę i ma realne szanse na wyprzedzenie pod względem sprzedaży działu gier komputerowych.

Nagrody BAFTA rozdane (11/03/09)
Nagrody BAFTA rozdane (11/03/09)

Szymon Liebert, 11 marca 2009, 09:26

Poznaliśmy zwycięzców nagród British Academy Video Games Awards zorganizowanych przez instytucję BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Akademia nagradza gry elektroniczne już mniej więcej od dziesięciu lat, chociaż dopiero ostatnio poświeciła im pełną uwagę. Wśród kilku kategorii najważniejszą był między innymi tytuł najlepszej gry. Wygrali oczywiście Mario, Wii i firma Nintendo.

EA Mythic łączy serwery Warhammer Online
EA Mythic łączy serwery Warhammer Online

Piotr Doroń, 11 marca 2009, 08:20

Ostatnie informacje z obozów Funcom oraz EA Mythic nie napawają optymizmem. Okazuje się, że zarówno Age of Conan: Hyborian Adventures, jak i Warhammer Online: Age of Reckoning nie radzą sobie najlepiej w obliczu trwałej potęgi World of Warcraft. Objawia się to choćby we wprowadzaniu w życie procesu zmniejszania liczby serwerów.