Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2009, 13:10

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: DLC F.E.A.R. 2: Project Origin, przedłużona promocja Unreal Tournament III, łatki do Empire: Total War i Dawn of War II, wersja demonstracyjna Ninja Blade, kolejna gra Insomniac Games tylko na PlayStation 3, Atomic Games wraca do gry i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: DLC F.E.A.R. 2: Project Origin, przedłużona promocja Unreal Tournament III, łatki do Empire: Total War i Dawn of War II, wersja demonstracyjna Ninja Blade, kolejna gra Insomniac Games tylko na PlayStation 3, Atomic Games wraca do gry i inne. Zapraszamy do lektury.

F.E.A.R. 2: Project Origin

DLC Toy Soldiers do F.E.A.R. 2: Project Origin, na którego złożą się nowe mapy multiplayer, zostanie opublikowany w przyszłym miesiącu. Dzięki dodatkowi fani F.E.A.R. 2 uzyskają możliwość spojrzenia na zmagania sieciowe z zupełnie innej perspektywy – mapy, w tym laboratorium, wnętrze flipera oraz piaskownica z zabawkami, będą się bowiem składać z ogromnych elementów. Ewentualna cena dodatku oraz lista platform, na których się ukaże (PS3, X360 lub PC) zostaną ujawnione w ciągu najbliższych tygodni.

Unreal Tournament III

Valve poinformowało, że 40% obniżka ceny Unreal Tournament III na Steamie będzie aktualna nie do 15, lecz do 22 marca. Dodatkowo w najbliższy weekend po raz kolejny będziemy mogli przetestować grę za darmo. Promocja spowodowała wzmożone zainteresowanie dziełem Epic Games.

BattleForge

Wystartowały beta testy strategii czasu rzeczywistego BattleForge, poinformowała firma Phenomic. Potrwają one do 24 marca – wówczas do sklepów powędruje pełna wersja gry. Testom poddawany jest oczywiście tryb rozgrywki wieloosobowej.

Three Kingdoms

Podobną sytuację mamy w przypadku MMOcRPG Three Kingdoms, autorstwa G-rex Soft. Aby zapisać się na oficjalne beta testy gry, należy odwiedzić tę stronę.

The Secret World

Jeszcze w tym miesiącu ujawnionych zostanie więcej informacji na temat The Secret World, nowego MMO firmy Funcom, autorów Age of Conan: Hyborian Adventures. Produkcja powstająca na PC i Xboxa 360 doczeka się prezentacji w trakcie nadciągającej Game Developers Conference (23-27 marca, San Francisco).

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Firma Relic Entertainment udostępniła nową łatkę do strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Usuwa ona kilka błędów trybu multiplayer, balans rozgrywki, a także poprawia problem z obsługą najnowszych kart grafiki, których posiadacze nie byli w stanie uruchomić gry w najwyższej jakości.

Empire: Total War

Zgodnie z zapowiedziami, w sieci udostępniona została pierwsza łatka do Empire: Total War. Można ją pobrać automatycznie w momencie kolejnego uruchomienia Steama.

ZeniMax Online

ZeniMax Online, oddział koncernu ZeniMax Media (tworzy go jeszcze Bethesda Softworks oraz Vir2l Studios), poszukuje pracowników, którzy mogliby wesprzeć firmę przy produkcji jej pierwszej produkcji z gatunku MMOcRPG.

Ninja Blade

Do oferty amerykańskiego i europejskie Rynku Xbox Live trafiła wersja demonstracyjna siekanki Ninja Blade, której pełna edycja trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Chwilowo mogą ją pobrać jedynie posiadacze złotego abonamentu XBL.

StarCraft II

Amazon rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na strategię czasu rzeczywistego StarCraft II w cenie 49,99 dolarów. Oczywiście nie podał przy tym daty premiery programu.

Insomniac Games

Insomniac Games, producent serii Ratchet & Clank oraz Resistance, poinformował, że jego kolejna produkcja zostanie wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Przy okazji firma ujawniła, że wszystkie dotąd stworzone przez nią gry sprzedały się w nakładzie przekraczającym 32 miliony egzemplarzy.

Resident Evil 5

W niedalekiej przyszłości posiadacze PlayStation 3 uzyskają możliwość pobrania do Resident Evil 5 DLC aktywującego kilka nowych trybów rozgrywki wieloosobowej (Slayers, Survivors, Team Slayers, Team Survivors oraz Versus). Póki co nie wiemy, kiedy dojdzie do debiutu dodatku oraz czy pojawi się również w wersji na Xboxa 360.

Turok 2

Kontynuacja next-genowego Turoka, która podobno została anulowana wraz ze zwolnieniem 30 pracowników studia Propaganda Games, najprawdopodobniej faktycznie istniała. Wskazują na to grafiki koncepcyjne, zamieszczone na blogu jednego z byłych już pracowników firmy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Sims 3

Poison Pink

Ninjabread Man

Boom Blox Bash Party

Yakuza 3

Afro Samurai

Battlestations: Pacific

Ninja Blade

Onslaught

Stalin vs. Martians

Guitar Hero: Greatest Hits

Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey

Up: The Video Game

X-Men Origins: Wolverine

Peggle

Rajd na Berlin: Cień Stalingradu

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Guitar Hero: World Tour #1

Guitar Hero: World Tour #2

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium

Boom Blox Bash Party

X-Men Origins: Wolverine

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark

Need for Speed Shift - wywiad z producentem

gry