Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka The Secret World (PC)

The Secret World

The Secret World to gra z gatunku massive multiplayer online, stworzona firmę Funcom, mającą na swoim koncie MMO Age of Conan i Anarchy Online, a także przygodówki The Longest Journey oraz Dreamfall.

RPG | fantasy | zombie | MMORPG | sieciowe | wampiry | MMO | wilkołaki | urban fantasy

Okładka The Secret World (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360

3lip2012

PC

The Secret World jest kolejnym tytułem z gatunku MMO autorstwa twórców takich hitów jak Age of Conan: Hyborian Adventures czy Anarchy Online. Funcom, gdyż o tej firmie mowa, odpowiedzialny jest ponadto za stworzenie dwóch uznanych przygotówek: The Longest Journey oraz Dreamfall.

The Secret World to przedstawiciel gier z gatunku massive multiplayer online, osadzony we współczesnych realiach wielkich aglomeracji miejskich. Wcielając się w członka jednej z trzech dostępnych organizacji, stawiamy czoła potworom, magii i siłom zła. Oczywiście, poza walką z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, gracze zwrócą się przeciwko sobie w walce o dominację.

Rozpoczynając rozgrywkę gracz ma możliwość wyboru jednej z trzech organizacji, w której szeregi pragnie wstąpić: Dragonów z siedzibą w Seulu, Iluminatów z Nowego Jorku i Templariuszy z Londynu. Wszystkie frakcje różnią się od siebie, zarówno wyglądem, jak i światopoglądem. Wstępując do jednej z nich, naszym zadaniem będzie doprowadzenie do sytuacji, w której to nasza frakcja stanie się najpotężniejszą i zajmie najwięcej terytoriów.

Cel ten osiągamy między innymi łącząc się z innymi graczami w Koterie (klany) i wspólnie rywalizując o władzę nad źródłami Animy. Anima to kluczowy składnik niezbędny do tworzenia nowych przedmiotów, a jedynym sposobem na jego pozyskanie jest albo wymiana handlowa, albo kontrola nad punktami wydobycia (głęboko we wnętrzu planety).

Walki PvP (gracz przeciwko graczowi) rozgrywane są pod powierzchnią planety, jednakże zmagania graczy i konsekwencje z tym związane, odzwierciedlone są również na jej powierzchni. Tu jednak głównym wrogiem staje się komputer i kierowane przez niego potwory w zabawie PvE (gracz przeciwko środowisku). W walce z wszelkimi nieprzyjacielskimi siłami do dyspozycji oddano nie tylko broń białą, ale również wszelkiej maści broń palną, z bardzo dokładnym systemem zadawania obrażeń.

Ciekawą innowacją w The Secret World jest brak podziału na jakiekolwiek klasy. Nasza postać jest kształtowana tylko i wyłącznie przez to, jaką bronią walczymy, jaką magią się posługujemy i jakie wykonujemy misje. Wraz z tą innowacją dochodzi także brak poziomów doświadczenia - awatar gracza rozwija się jedynie poprzez inwestowanie punktów zdolności w wybrane umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 357 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Secret World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Secret World

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja The Secret World - innowacyjne, ale niedopracowane MMORPG
Recenzja The Secret World - innowacyjne, ale niedopracowane MMORPG

Recenzja 5 sierpnia 2012, 08:00

Aby uniknąć nudy po dotarciu do końca historii, możemy spróbować sił w walce z innymi graczami. PVP działa tu w specjalnie wyznaczonych do tego celu regionach i umożliwia zabawę tak z pojedynczym nieprzyjacielem, jak i w grupach. Zdecydowanie największą liczbę żywych przeciwników potrafi zgromadzić tryb Warzones, w którym starcia pomiędzy wielkimi armiami wrogich frakcji trwają praktycznie bez przerwy. Jeśli jednak wolimy potyczki jeden na jednego, każde z miast posiada swój własny klub walki. Właśnie, co do hucznie reklamowanych metropolii, jakie mieliśmy odwiedzać – Seul, Londyn i Nowy Jork stanowią niestety jedynie bazy wypadowe dla kolejnych misji. O wiele więcej czasu spędzamy bowiem w instancjach i tradycyjnych lokacjach.

X360
PC