Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2017, 08:42

Secret World Legends zadebiutowało na rynku

Na rynku zadebiutowało Secret World Legends, czyli restart gry MMORPG The Secret World, który wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami i oferuje sporo zmian w rozgrywce.

SECRET WORLD LEGENDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: FunCom
  2. Wydawca: FunCom
  3. Gatunek: MMORPG
  4. Platforma: PC

Do dystrybucji właśnie trafiło sieciowe RPG Secret World Legends, będące restartem marki The Secret World. W przeciwieństwie do swojego korzystającego z modelu abonamentowego poprzednika, gra jest produkcją darmową z mikropłatnościami. Autorzy przewidzieli wyłącznie wersję pecetową.

Początkowo Secret World Legends dostępne było tylko dla osób, które brały udział w beta-testach, oraz dla posiadaczy The Secret World. Kilka godzin później autorzy zmienili jednak zdanie i pozwolili dołączyć do zabawy wszystkim zainteresowanym. Aby rozpocząć rozgrywkę, musicie udać się na oficjalną stronę i pobrać klienta. Gra pojawi się również w Steam, ale tam zadebiutuje dopiero 31 lipca. Twórcy podjęli taką decyzję, gdyż nie chcieli, aby ich projekt został przykryty przez, trwająca obecnie w tym serwisie letnią wyprzedaż.

Secret World Legends zadebiutowało na rynku - ilustracja #1

Osoby, które wcześniej grały w The Secret World, powinny udać się na przygotowaną dla nich sekcję oficjalnej strony. Za jej pomocą można przekonwertować swoje konto na nową grę, co zapewni dostęp do licznych bonusów, w tym odblokuje od razu całe uzbrojenie.

Przypomnijmy, że The Secret World Legends nie jest jedynie prostą przeróbką na nowy model biznesowy. Spore zmiany zaszły również w samej grze. Zmieniono mocno system walki na szybszy i bardziej zręcznościowy, a strukturę rozgrywki przebudowano tak, aby była mocniej nastawiona na przygody z małą grupą towarzyszy.

Studio FunCom ma sporo doświadczenia w przestawianiu swoich gier na model darmowy z mikropłatnościami. Taki los spotkał również Anarchy Online oraz Age of Conan. Obie produkcje mocno na tym skorzystały i znacząco wydłużyło im to życie. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będzie tak samo.

  1. Oficjalna strona gry