Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Secret World Legends (PC)

Secret World Legends PC

Cechujące się rozbudowaną warstwą fabularną RPG akcji w konwencji MMO, będące restartem innego tytułu firmy Funcom, czyli wydanego w roku 2012 The Secret World.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | sieciowe | wampiry | MMO | RPG akcji | wilkołaki

PC Windows
Okładka Secret World Legends (PC)

producent: FunCom

wydawca: FunCom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26czerwca2017

26czerwca2017

Steam

Secret World Legends to wydane na PC RPG akcji cechujące się rozbudowaną warstwą fabularną oraz otwartym światem, który umożliwia wspólną rozgrywkę większej liczbie graczy jednocześnie. Produkcja, stworzona i wydana w modelu free-to-play przez norweską firmę Funcom, jest restartem innego tytułu należącego do przedsiębiorstwa – gry MMORPG zatytułowanej The Secret World.

Fabuła

Fabuła Secret World Legends kontynuuje założenia swojego poprzednika i przedstawia targany konfliktami, pełen magii i krwiożerczych potworów rodem z koszmarów świat, w którym o władzę walczą m.in. spowite od stuleci aurą tajemniczości ugrupowania templariuszy oraz iluminatów. Podczas rozgrywki poznajemy mroczne strony takich lokacji jak Nowy Jork, Seul, Londyn, Tokio, Kair i Transylwania. Główna linia fabularna, wraz z zadaniami pobocznymi, oferuje ponad 100 godzin zabawy.

Mechanika

Do walki przeciw nadnaturalnym siłom oraz starożytnym istotom z legend i mitów stajemy uzbrojeni nie tylko w magię, lecz także cały arsenał bardziej konwencjonalnych środków. Gracze mogą wybierać m.in. pomiędzy pistoletami, karabinami, strzelbami oraz kolekcjami broni białej. Każdy z trzech rodzajów uzbrojenia – magia, broń palna, broń krótkiego zasięgu – ma trzy podgrupy, umożliwiające prowadzenie rozgrywki w nieco odmienny sposób. Umiejętności obsługi danego typu ekwipunku rosną wraz z jego ciągłym użytkowaniem. Sama walka jest bardzo dynamiczna; w odróżnieniu od The Secret World ograniczono liczbę dostępnych umiejętności i wprowadzono możliwość uników. Gracze sterują swoimi postaciami za pomocą klawiatury (ruch) oraz myszki (celowanie i ataki).

Tryby rozgrywki

Rozgrywkę w Secret World Legends na PC cechuje duża dowolność – cała warstwa fabularna może zostać ukończona w pojedynkę, choć nic nie stoi na przeszkodzie by dokonać tego wraz z grupą znajomych. Również tryb PvP ma charakter całkowicie fakultatywny – gracze mogą mierzyć się ze sobą na specjalnie przygotowanych arenach, bez podziału na frakcje. Nie inaczej jest w przypadku kwestii wyglądu prowadzonej postaci. Może być on niemal dowolnie modyfikowany z wykorzystaniem setek dostępnych kostiumów oraz innych akcesoriów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Secret World Legends

Wymagania wiekowe Secret World Legends

16+

Wymagania sprzętowe Secret World Legends

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.6 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3850 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows XP(SP1)/Vista(SP1)/7(SP1)
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.93 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Black Desert zarobił już ponad 300 milionów dolarów – Wieści MMO (17/09/2017)
Black Desert zarobił już ponad 300 milionów dolarów – Wieści MMO (17/09/2017)

wiadomość17 września 2017

Dziś na łamach Wieści MMO analizujemy komercyjny sukces Black Desert - najładniejszego MMORPG na rynku. Ponadto przyglądamy się zawartości najnowszych aktualizacji Blade & Soul, Gloria Victis oraz Secret World Legends, a także pierwszemu większemu rozszerzeniu Albion Online.

Studio Johnny'ego Deppa stworzy serial oparty na grze The Secret World
Studio Johnny'ego Deppa stworzy serial oparty na grze The Secret World

wiadomość16 sierpnia 2017

Należące do Johnny'ego Deppa studio Infinitum Nihil przygotowuje serialową adaptację gry The Secret World oraz jej odświeżonej wersji Secret World Legends. Historia koncentrować się będzie na agentach sekretnych stowarzyszeń, które toczą walkę o panowanie nad światem. Całość ma być utrzymana w klimatach horroru z elementami wierzeń i mitów.

Garrosh Hellscream wkracza do Nexusa - Sieciowe Wieści (04/08/2017)

wiadomość4 sierpnia 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o udostępnieniu Garrosha Hellscreama w Heroes of the Storm, gameplayu z Naruto to Boruto: Shinobi Striker, śmierci Coreya Gaspura z BioWare, kolejnym sukcesie Playerunknown's Battlegrounds (ponad 481 tys. graczy zalogowanych jednocześnie) i o debiucie Secret World Legends na Steamie. Zapraszamy!

Black Desert najpopularniejszym MMORPG na Steam – Wieści MMO (08/07/2017)
Black Desert najpopularniejszym MMORPG na Steam – Wieści MMO (08/07/2017)

wiadomość8 lipca 2017

Dziś na łamach Wieści MMO wypatrujemy debiutu Albion Online, sprawdzamy popularność Black Desert na platformie Steam, analizujemy sytuację Secret World Legends tuż po premierze, a także zdradzamy jeden z największych sekretów Tibii.

Overwatch: Doomfist wreszcie ujawniony - Sieciowe Wieści (07/07/2017)
Overwatch: Doomfist wreszcie ujawniony - Sieciowe Wieści (07/07/2017)

wiadomość7 lipca 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowych postaciach w Overwatch (Doomfist) i Heroes of the Storm (Alexei Stukov), problemach z cenzurą w Diablo III: Przebudzeniu Nekromantów, sekretnej misji w Grand Theft Auto Online, aktualizacji 2.0.1 do Secret World Legends oraz mobilnej wersji Mini DayZ. Zapraszamy!