Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 sierpnia 2017, 11:10

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Studio Johnny'ego Deppa stworzy serial oparty na grze The Secret World

Należące do Johnny'ego Deppa studio Infinitum Nihil przygotowuje serialową adaptację gry The Secret World oraz jej odświeżonej wersji Secret World Legends. Historia koncentrować się będzie na agentach sekretnych stowarzyszeń, które toczą walkę o panowanie nad światem. Całość ma być utrzymana w klimatach horroru z elementami wierzeń i mitów.

Czy serialowa adaptacja The Secret World okaże się sukcesem?

Wczoraj na oficjalnej stronie gry Secret World Legends pojawiła się informacja o nawiązaniu współpracy pomiędzy firmą FunCom a Infinitum Nihil - studiem filmowym należącym do Johnny'ego Deppa. Przedmiotem kooperacji ma być serial telewizyjny, oparty na historiach z The Secret World oraz jej niedawnego rebootu Secret World Legends. Główny wątek będzie toczył się wokół postaci tajnych agentów, którzy należą do zwalczających się wzajemnie stowarzyszeń Smoków, Templariuszy oraz Illuminatów. Celem wielkiej wojny, która toczy się w wielu wymiarach, jest dominacja nad całym światem. Jak to podsumował Rui Casais, szef studia FunCom:

The Secret World to uniwersum pełne historii, które po prostu trzeba opowiedzieć – od tajemniczych bractw po legendy, które okazują się prawdą. Gra ujmuje kilka największych ludzkich tajemnic i zadaje pytanie „co by się stało, gdyby…”

Serial ma być utrzymany w klimacie horroru, łącząc w sobie elementy związane ze starożytnymi mitami i legendami, a także ze współczesnymi teoriami spiskowymi i gorącymi tematami z nagłówków gazet. Za scenariusz pilotowej serii odpowiedzialni są Jake Hart (Cat's Cradle) oraz James V. Hart, którego możecie kojarzyć z historii z filmów Dracula, Kontakt czy Tajemnica Zielonego Królestwa. Oczywiście w napisach końcowych nie zabraknie nazwiska Johnny’ego Deppa, który będzie jednym ze współproducentów całości.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.