Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2017, 22:00

autor: Michał Marian

Black Desert zarobił już ponad 300 milionów dolarów – Wieści MMO (17/09/2017)

Dziś na łamach Wieści MMO analizujemy komercyjny sukces Black Desert - najładniejszego MMORPG na rynku. Ponadto przyglądamy się zawartości najnowszych aktualizacji Blade & Soul, Gloria Victis oraz Secret World Legends, a także pierwszemu większemu rozszerzeniu Albion Online.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym aktualizacjom Albion Online, Blade & Soul, Gloria Victis oraz Secret World Legends, a także analizujemy rynkowy sukces najpiękniejszego MMORPG na rynku, czyli Black Desert.

Black Desert zarobił już ponad 300 milionów dolarów – Wieści MMO (17/09/2017) - ilustracja #1

Albion Online

Najnowsza produkcja niemieckiego studia Sandbox Interactive, Albion Online, otrzyma niebawem swoje pierwsze oficjalne rozszerzenie. Aktualizacja zatytułowana Joseph trafi na serwery gry już 27 września i wprowadzi prawdziwy wysyp nowości. Na graczy czekać będą m.in. areny przeznaczone do starć 5 na 5 (gdzie na najlepszych czekać będą unikatowe nagrody), strefy skarbów (zastąpią one skrzynie z reliktami), zmiany w mechanice rozgrywki (wprowadzenie smart cast), nowe ekspedycje (Three Sisters oraz Eternal Battle), ulepszenia interfejsu użytkownika, dodatkowe umiejętności dla przedmiotów poziomu 5. i wyżej, poprawione efekty wizualne niektórych zaklęć oraz mnóstwo mniejszych i większych poprawek. Szczegółowy wykaz wszystkich nadchodzących zmian znajdziecie w tym miejscu.

Black Desert

Sztandarowa produkcja deweloperów z Pearl Abyss radzi sobie coraz lepiej – od czasu swojego debiutu na należącej do Valve platformie Steam rozeszła się już w ponad 500 tysiącach egzemplarzy. Szefowie studia chętnie dzielili się imponującymi wynikami z przedstawicielami prasy – wszystko podczas niedawnej konferencji zorganizowanej przez firmę.

Od czasu swojego debiutu w 2014 roku (Korea Południowa) gra jest obecnie dostępna w stu krajach, gdzie zdążyła wygenerować ponad 300 milionów dolarów przychodu (szacuje się, że koszty produkcji pierwotnej wersji tytułu nie przekroczyły miliona dolarów). Nic w tym dziwnego – Black Desert może bowiem pochwalić się aż 7,65 miliona zarejestrowanych użytkowników.

Włodarze koreańskiego studia mówili także o dalszych planach udostępnienia swojej produkcji na konsolach oraz w wersji mobilnej, ekspansji na kolejne rynki (m.in. Turcja, Chiny), a także czterech nowych projektach, nad którymi obecnie pracują (przewidywane daty premier to kolejno rok 2018, 2019 i 2021).

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

Blade & Soul

Dokładnie 13 września nadeszła kolejna aktualizacja Blade & Soul. Tym razem wśród całej dodatkowej zawartości znalazła się także nowa profesja – Gunslinger. Jak sama nazwa wskazuje, posługująca się dwoma pistoletami klasa pełni rolę typowego DPS-u. Deweloperzy zastrzegają, że jej mechanika prowadzenia i zestaw umiejętności mają umożliwić elastyczną rozgrywkę – nie będzie jedynej słusznej kombinacji. Uwaga – Gunslingerem mogą zostać jedynie przedstawiciele ras Yun i Jin. Firmowym gadżetem nowego bohatera jest specjalna linka z hakiem, która ma zapewnić mu mobilność i możliwość szybkiego skracania (lub zwiększania) dystansu do wroga.

Aktualizacja Rise of the Gunslinger wprowadziła do świata gry także zmiany w mechanice rzemiosła oraz zbieractwa. Twórcy postanowili znacząco uprościć te elementy rozgrywki – część istniejących dotąd gildii została usunięta. Szczegółowe informacje na temat zawartości uaktualnienia (i samej postaci Gunslingera) znajdziecie pod tym i tym adresem.

Gloria Victis

Polscy deweloperzy ze studia Black Eye Games wprowadzili niedawno znaczne poprawki w sferze sztucznej inteligencji swojej najnowszej produkcji. Odtąd nasi przeciwnicy będą bardziej wymagający, głównie dzięki stosowaniu rozmaitych taktyk i zwiększonemu wachlarzowi dostępnych ruchów. Wrogowie będą teraz nie tylko unikać strzał i ciosów, lecz także starać się zaatakować nas od strony pleców. Ponadto będą poruszać się nieco szybciej i sprawniej podejmować strategiczne decyzje (atak / ucieczka itp.).

Wspomniana aktualizacja poprawiła również drobniejsze elementy związane z balansem starć (odpowiednio zwiększając bądź redukując niektóre rodzaje obrażeń), mechaniką rozgrywki oraz szeregiem innych elementów. Szczegółowe informacje na temat pełnej zawartości uaktualnienia znajdziecie tu.

Secret World Legends

Norwescy deweloperzy ze studia FunCom konsekwentnie rozszerzają zawartość swojego najnowszego dziecka – Secret World Legends. Odświeżona wersja tego mrocznego MMORPG otrzymała niedawno aktualizację zawierającą słynny już New York Raid, z pewnością znany wszystkim fanom oryginalnego The Secret World. Rajd zatytułowany Manhattan Exclusion dostępny jest dla wszystkich graczy, którzy posiadają 50. poziom doświadczenia. Twórcy przygotowali kilka poziomów trudności, zaś na wszystkich śmiałków, którzy podołają wyzwaniu, czekają atrakcyjne nagrody z nowymi broniami i talizmanami na czele.

To jednak nie wszystko – wśród zawartości ostatniego uaktualnienia nie mogło zabraknąć także endgame’owych ulepszeń. Od teraz w ramach lairów dostępni są tzw. megabossowie, przeciwnicy przeznaczeni dla 40-osobowych grup, których możemy przyzwać na terenie Agarthy. Przedmioty niezbędne do tego celu możemy zdobyć w starciach z regionalnymi bossami.

Dokładne informacje na temat całej wspominanej zawartości aktualizacji 2.1.1 znajdziecie w tym miejscu.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.