Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2017, 12:00

Playerunknown's Battlegrounds pobiło rekord gry Dota 2

Playerunknown's Battlegrounds może pochwalić się kolejnym sukcesem. Wczoraj w jednym momencie produkcją bawiło się ponad 1,342 mln osób. To najlepszy wynik w historii platformy Steam. Tym samym autorom udało się pobić rekord ustanowiony w zeszłym roku przez grę Dota 2.

Szaleństwo na punkcie Playerunknown's Battlegrounds cały czas się rozkręca. - Playerunknown's Battlegrounds pobiło rekord gry Dota 2 - wiadomość - 2017-09-19
Szaleństwo na punkcie Playerunknown's Battlegrounds cały czas się rozkręca.
PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bluehole
  2. Wydawca: Bluehole
  3. Gatunek: strzelanka
  4. Platformy: PC, w przyszłości XONE
  5. Data premiery w Steam Early Access: 23 marca 2017 r.

Raptem tydzień temu pisaliśmy o wielkim sukcesie, jakim było przekroczenie przez Playerunknown's Battlegrounds granicy miliona osób grających w tym samym czasie, a produkcja już może pochwalić się kolejnym rekordem. Twórcy poinformowali, że wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w ich dzieło bawiło się ponad 1,342 mln osób jednocześnie.

Liczba ta stanowi absolutny rekord w historii serwisu Steam. Studiu Bluehole udało się tym samym zrzucić z tronu poprzedniego lidera, czyli grę Dota 2, której szczytowym osiągnięciem jest wynik 1,291 mln osób grających w tym samym czasie, uzyskany w marcu ubiegłego roku.

Sukces Playerunknown's Battlegrounds jest tym bardziej imponujący, że gra jest dostępna na rynku dopiero od marca tego roku i w przeciwieństwie do Dota 2, jest to produkcja płatna.

Obecnie projekt studia Bluehole zostawia daleko w tyle całą konkurencję na Steam. Gdy wczoraj Playerunknown's Battlegrounds osiągało swój rekord, to Dota 2 mogło się pochwalić „jedynie” liczbą 783 tys. graczy bawiących się jednocześnie, a znajdujące się na pozycji numer trzy Counter-Strike: Global Offensive uzyskało wynik 616 tys. osób.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie popularność Playerunknown's Battlegrounds wciąż będzie rosła. Obecnie gra chwilowo straciła pozycję lidera sprzedaży w Steam za sprawą bardzo udanej premiery Divinity: Original Sin II, ale bez wątpienia szybko wróci na pierwsze miejsce listy bestsellerów serwisu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy