Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2017, 11:09

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Kilka ciekawostek o trybie zombie w Call of Duty: WWII

Jon Horsley, starszy reżyser w studiu Sledgehammer Games, wyjawił kilka ciekawostek związanych z trybem zombie, który pojawi się w grze Call of Duty: WWII.

Poznaliśmy nowe informacje o trybie zombie, który pojawi się w Call of Duty: WWII. Jon Horsley, starszy reżyser w studiu Sledgehammer Games, odpowiedział na kilka pytań, wyjaśniając parę kwestii. Na początek warto wspomnieć, że deweloper nowej odsłony serii Call of Duty został założony przez Glena Schofielda i Michaela Condreya – byłych pracowników Visceral Games, czyli firmy odpowiedzialnej za udany cykl horrorów Dead Space. W związku z tym, tryb zombie w nadchodzącej strzelance ma być najbardziej przerażający w historii marki. Klimat budowany ma być m.in. przez niepokojące lokacje. Podczas zabawy trafimy do bawarskiej wioski w Mittelburgu, gdzie znajdziemy szereg strasznych miejsc, np. grobowce, laboratoria czy też kanały.

Kilka ciekawostek o trybie zombie w Call of Duty: WWII - ilustracja #1
Call of Duty: WWII – tryb zombie:
  • rozgrywka w co-opie dla 4 graczy;
  • podczas zabawy trafimy do bawarskiej wioski w Mittelburgu;
  • zmierzymy się z różnymi rodzajami zombie;
  • ma to być najstraszniejszy tryb w historii serii.

Tryby zombie w serii Call of Duty przeznaczone są do współpracy. Oczywiście nic się w tej kwestii nie zmieni i dalej będzie to rozrywka co-op dla 4 graczy, wymagająca komunikacji i strategii. Nieumarli zachowają niektóre cechy, które posiadali za życia, i będą mieć różne umiejętności, np. część z nich ma szybko biegać. W walce przydadzą nam się nie tylko bronie, ale również elementy otoczenia. Horsley wspomniał np. o stołach, które można przewrócić i wykorzystać na swoją korzyść, czy też piłach.

Podczas rozgrywki mamy ulepszać bronie. Jednym ze sposobów ma być specjalna ukryta maszyna. Poza nią będzie coś jeszcze, ale nie zdradzono co. Oprócz tego pojawią się nagrody i ulepszenia postaci, z których część będzie tymczasowa, a część permanentna. Podkreślono, że gracze rozpoznają niektóre perki, ale zostaną one zaprezentowane w „nowy i interesujący sposób”.

Oprócz tego wspomniano, że tryb zombie ma być całkiem przyjazny dla nowych graczy, ale również doświadczone osoby mogą liczyć na wyzwanie. Poza tym premiowana ma być ciekawość – w grze znajdziemy wiele sekretów i nagród, ale ich odkrycie nie będzie łatwe.

Premiera Call of Duty: WWII odbędzie się 3 listopada bieżącego roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. W dniach 29 września – 2 października, na ostatniej z wymienionych platform sprzętowych, zorganizowane zostaną otwarte beta-testy multiplayera.