Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2017, 09:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Playerunknown's Battlegrounds z milionem jednocześnie grających osób

Niesamowicie popularna gra Playerunknown's Battlegrounds zanotowała kolejny sukces. Wczoraj na Steamie w jednym momencie produkcją bawiło się ponad milion osób.

Playerunknown's Battlegrounds z milionem jednocześnie grających osób - ilustracja #1

Zaledwie przed kilkoma dniami informowaliśmy, że w ciągu paru miesięcy od premiery Playerunknown's Battlegrounds sprzedano ponad 10 milionów egzemplarzy produkcji. Studio Bluehole dziś cieszy się z kolejnego osiągnięcia, gdyż udało się przekroczyć granicę miliona osób grających w tym samym czasie. Nie jest to co prawda steamowy rekord, gdyż ten cały czas należy do Doty 2 i wynosi on 1 291 328 osób. Jeżeli jednak popularność Playerunknown's Battlegrounds będzie rosnąć w takim tempie jak dotychczas, a nic nie wskazuje na to, by miała nagle wyhamować, to chyba prędzej niż później nastąpi zmiana lidera. Warto także odnotować fakt, że w odróżnieniu od MOB-y firmy Valve, tytuł studia Bluehole nie jest darmowy i należy za niego zapłacić 29,99 euro (około 127 zł).

Playerunknown's Battlegrounds zmiotło wczoraj konkurencję, jeżeli chodzi o liczbę grających jednocześnie osób.
Playerunknown's Battlegrounds zmiotło wczoraj konkurencję, jeżeli chodzi o liczbę grających jednocześnie osób.

W najbliższym czasie Playerunknown's Battlegrounds zostanie udostępnione posiadaczom konsoli Xbox One. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi, ale premiera ma się odbyć na pewno w tym roku. Natomiast debiut pełnej wersji na PC również planowany jest przed końcem grudnia, choć ostatnio zmieniono system publikowania kolejnych łatek, które nie są już udostępniane w regularnych odstępach.