Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2017, 09:32

Curse of Osiris pierwszym dodatkiem do Destiny 2

Poznaliśmy informacje odnośnie pierwszego dodatku do Destiny 2. DLC otrzyma tytuł Curse of Osiris i zabierze nas na powierzchnię planety Merkury, oferując nowe fabularne przygody, kooperacyjne wyzwania oraz mapy do rozgrywek PvP.

DESTINY 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bungie
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PS4, XONE, PC
  5. Data premiery na konsolach: 6 września 2017 r.
  6. Data premiery na PC: 24 października 2017 r.

Od premiery konsolowej wersji Destiny 2 minęło raptem kilka dni, a już poznaliśmy konkrety odnośnie pierwszego dodatku, który otrzymał tytuł Curse of Osiris. Jego ujawnienie odbyło się w nieco nietypowy sposób. Wpierw pod koniec sierpnia do sieci trafiły plotki odnośnie tego DLC, ale studio Bungie nie zdecydowało się ich skomentować. Natomiast wczoraj informacje o rozszerzeniu pojawiły się w serwisie dystrybucji cyfrowej firmy Microsoft. Najwyraźniej jeden z jej pracowników trochę się pospieszył, ale deweloperzy uznali, że nie ma sensu dłużej milczeć i za pośrednictwem Twittera oficjalnie potwierdzili istnienie tej produkcji. Na pierwsze screeny i materiały video przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Pierwszy dodatek do wydanego w 2014 roku Destiny, czyli Dark Below, okazał się dużym rozczarowaniem za sprawą skromnej zawartości i Bungie nie zamierza powtórzyć tego błędu, oferując tym razem znacznie większą produkcję. Curse of Osiris zabierze nas na powierzchnię planety Merkury. Fabuła skoncentruje się na próbach uratowania tytułowego kosmicznego czarnoksiężnika imieniem Ozyrys przed zagrożeniem ze strony obcego znanego jako Vex.

Curse of Osiris zaoferuje strefę patrolową na planecie Merkury, z nowymi fabularnymi przygodami. Pojawią się także dodatkowe bronie, pancerze i inne przedmioty. Nie zabraknie również nowej zawartości do trybu kooperacyjnego oraz aren do potyczek PvP. Ponadto będziemy mogli zrelaksować się w lokacji The Lighthouse, która w pierwszym Destiny dostępna była wyłącznie dla osób, które doskonale poradziły sobie w wyzwaniu Trials of Osiris.

Dodatek Curse of Osiris ma zadebiutować w grudniu tego roku. Na razie nie wiemy, czy trafi równocześnie na wszystkie platformy sprzętowe, czy też gracze pecetowi będą musieli poczekać trochę dłużej na swoją wersję.

Przy okazji warto wspomnieć o materiale przygotowanym przez kanał Candyland, który pokazuje różnice między minimalnymi i maksymalnymi ustawieniami w edycji beta Destiny 2 na PC:

  1. Recenzja gry Destiny 2 (w przygotowaniu) – strzelanka większa, lepsza i niepocięta
  2. Oficjalna strona gry