Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2017, 10:35

autor: Adrian Werner

Destiny 2 zadebiutowało na konsolach

Dzisiaj do sklepów powędrowała konsolowa wersja Destiny 2. Pierwsze wrażenia z nowej gry studia Bungie są w większości bardzo pozytywne i wydaje się, że produkcja spełni pokładane w niej nadzieje.

Gracze konsolowi mogą już rozpocząć zabawę. Pecetowcy muszą jeszcze poczekać. - Destiny 2 zadebiutowało na konsolach - wiadomość - 2017-09-06
Gracze konsolowi mogą już rozpocząć zabawę. Pecetowcy muszą jeszcze poczekać.
DESTINY 2 W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Bungie
 2. Wydawca: Activision
 3. Gatunek: FPS
 4. Platformy: PS4, XONE, PC
 5. Data premiery na konsolach: 6 września 2017 r.
 6. Data premiery na PC: 24 października 2017 r.

Nadszedł wreszcie dzień, na który czekali fani studia Bungie. Do sprzedaży trafiła gra Destiny 2, czyli kontynuacja przebojowej strzelanki z 2014 roku. Produkcja dostępna jest obecnie tylko na konsole Xbox One i PlayStation 4. Dystrybutorem w naszym kraju jest firma CDP. Rodzimi gracze mogą wybrać między wersją anglojęzyczną, a polskim dubbingiem.

Warto wspomnieć, że w planach jest również edycja pecetowa, ale na nią poczekamy do 27 października. Będzie to debiut marki na PC i sądząc po zorganizowanych kilka dni temu otwartych beta-testach, autorzy nie zawiodą oczekiwań graczy komputerowych.

W przypadku większości tytułów w dzień ich debiutu rynkowego gracze mogą przeczytać spory zestaw recenzji, pomagających im w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie. Destiny 2 jest jednak nakierowane głównie na rozgrywki sieciowe, co w połączeniu z bardzo obszerną zawartością, uniemożliwiło pełne przetestowanie produkcji przed jej premierą. Dlatego w serwisach pojawiły się na razie jedynie artykuły opisujące pierwsze wrażenia, pozbawione oceny punktowej:

 1. IGN
 2. Ars Technica
 3. VG247
 4. The Verge
 5. Twinfinite
 6. Rolling Stone
 7. Polygon
 8. PlayStation Universe
 9. Games Radar
 10. DualShockers
 11. Attack of the Fanboy
 12. PlayStation LifeStyle

Wszystkie te wczesne wrażenia mają podobny wydźwięk. Wyłania się z nich obraz Destiny 2 jako gry, która jest praktycznie pod każdym względem lepsza niż pierwsza część. Autorzy skoncentrowali się na najlepszych aspektach pierwowzoru i ograniczyli elementy nielubiane przez fanów. Otwartym pytaniem pozostaje tylko kwestia żywotności produkcji. Tylko czas pokaże, czy projekt będzie w stanie utrzymać zainteresowanie graczy przez długie miesiące, a może nawet lata.

Na koniec chcemy wspomnieć o zabawnej reklamie Destiny 2, przygotowanej z myślą o rynku japońskim, w której postacie z gry urządzają sobie imprezę taneczną.

 1. Graliśmy w Destiny 2 – szansa na bardziej udany start
 2. Oficjalna strona gry