Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2017, 11:34

Assassin's Creed Origins będzie najmroczniejszą częścią cyklu?

Północnoamerykańska organizacja ESRB przyznała grze Assassin's Creed Origins oznaczenie M, co oznacza, że tytuł jest odpowiedni dla osób od lat 17. W produkcji pojawi się m.in. dużo dobitnie pokazanej przemocy, nagość oraz używki.

Bezgłowe zwłoki na palu, dźgane nożem dzieci, misje w domu uciech – oto co czeka nas w Assassin’s Creed Origins. Entertainment Software Rating Board, organizacja zajmująca się przyznawaniem grom kategorii wiekowych w Ameryce Północnej, zajęła się niedawno nową produkcją firmy Ubisoft i nadała jej oznaczenie Mature (a więc tytuł jest odpowiedni dla osób powyżej 17 roku życia). Co prawda, tak samo sklasyfikowane zostały także poprzednie odsłony cyklu, jednak opis znajdujący się na stronie ESRB sugeruje, że możemy mieć do czynienia z najmroczniejszą częścią serii.

W najnowszym dziele Ubisoftu momentami będzie naprawdę brutalnie. - Assassin's Creed Origins z oznaczeniem ESRB. Nadchodzi najmroczniejsza część cyklu? - wiadomość - 2017-09-06
W najnowszym dziele Ubisoftu momentami będzie naprawdę brutalnie.

W Origins, oprócz „tradycyjnej” dla Assassin’s Creed sugestywnie pokazanej przemocy, mocnego języka czy seksualnych podtekstów, pojawi się także nagość, alkohol czy narkotyki. Wśród scen, które szczególnie podkreślono w opisie ESRB, znajduje się m.in. przerywnik filmowy, w którym ktoś zostaje śmiertelnie pobity przy pomocy kuli, oraz przechadzka po jaskini pełnej krwi oraz ludzkich szczątków. Oczywiście dla wiernych fanów serii tego typu obrazki nie powinny być żadnym zaskoczeniem – w Unity oglądaliśmy egzekucje przy pomocy gilotyny, a w czwartej części bohater mógł co chwila odwiedzać tawerny i upijać się rumem. Jednak tak duże natężenie „dorosłej” zawartości, jak w Origins, to w cyklu nowość. Czy poskutkuje to także dojrzalszym scenariuszem?

Tego dowiemy się pod koniec przyszłego miesiąca. 27 października produkcja Ubisoftu trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 i według zapewnień twórców wprowadzi sporo zmian do dotychczasowej formuły cyklu. Origins ma posiadać sporo elementów rodem z gier RPG oraz bardziej złożony system walki, a przy tworzeniu tytułu deweloperzy czerpali inspiracje m.in. z trzeciego Wiedźmina.

  1. Strona internetowa organizacji Entertainment Software Rating Board
  2. Czy Assassin’s Creed Origins będzie pełnoprawną grą RPG?