Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 września 2017, 08:57

Promocje mobilne na weekend 9-10 września (m.in. Farming Simulator 16, Machinarium, cykl Frederic)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Farming Simulator, Machinarium, serie Frederic i Sparkle, The Final Take, The Dolls: Reborn, A Good Snowman, In Between i Batman: The Telltale Series.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Taniej rolnikiem nie zostaniesz – w tym tygodniu Farming Simulator 16 za 50 groszy. - Promocje mobilne na weekend 9-10 września (m.in. Farming Simulator 16, Machinarium, cykl Frederic) - wiadomość - 2017-09-09
Taniej rolnikiem nie zostaniesz – w tym tygodniu Farming Simulator 16 za 50 groszy.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Farming Simulator 16

Bezapelacyjną gwiazdą najnowszego wydania naszego przeglądu promocji jest Farming Simulator 16 – poprzednią mobilną odsłonę kultowego cyklu symulatorów gospodarstwa rolnego możecie aktualnie zdobyć za ledwie 50 groszy. Jest to pierwsza mobilna część serii oferująca świat o otwartej strukturze. Zawarto w niej także lokalną opcję multiplayer. Poza tym otrzymujemy to, co zwykle – możliwość stworzenia doskonale prosperującego gospodarstwa, zajmującego się uprawą roślin, hodowlą zwierząt i produkcją żywności. Pomaga w tym szeroki wachlarz licencjonowanych maszyn rolniczych. Aktualnie najnowszą mobilną odsłoną cyklu jest Farming Simulator 18.

 1. Android: 50 groszy

Machinarium

Natomiast 60% taniej kupicie obecnie dwuwymiarową przygodówkę Machinarium, traktującą o niezwykłych przygodach robota Josefa. Produkcja zachwyca zarówno pod względem pięknej, ręcznie rysowanej grafiki 2D, jak i wielowymiarowej ścieżki dźwiękowej Tomáša Dvořáka. W zestawie z niezbyt skomplikowaną, ale za to przejmującą warstwą fabularną daje to prawdziwy majstersztyk.

 1. Android: 5,99 zł

Wyprzedaż gier studia Forever Entertainment (Android) – m.in. serie Frederic i Sparkle, Iesabel oraz The Final Take

Pokaźnej przeceny doczekało się także wiele gier z katalogu polskiego studia Forever Entertainment. Wszystkie oferowane tytuły zakupicie za 3,69 zł, co oznacza, że niektóre z nich są tańsze nawet o 80% (np. Iesabel, Merchants of Kaidan, The Dolls: Reborn). Wśród przecenionych pozycji znalazła się także znakomita, pełna humoru seria muzyczna Frederic, cykl Sparkle oraz przygodówka Violett. Z pełną ofertą zapoznacie się poniżej:

 1. Frederic: Director’s Cut – Android: 3,69 zł
 2. Frederic: Evil Strikes Back – Android: 3,69 zł
 3. Frederic: Resurrection of Music – Android: 3,69 zł
 4. Iesabel – Android: 3,69 zł
 5. Merchants of Kaidan – Android: 3,69 zł
 6. Miś Uszatek: Przygoda w Górach – Android: 3,69 zł
 7. Sinless: Remastered – Android: 3,69 zł
 8. Sparkle 2 Evo – Android: 3,69 zł
 9. Sparkle 3 Genesis – Android: 3,69 zł
 10. Sparkle ZERO – Android: 3,69 zł
 11. Teddy Floppy Ear: Kayaking – Android: 3,69 zł
 12. Teddy Floppy Ear: The Race – Android: 3,69 zł
 13. The Dolls: Reborn – Android: 3,69 zł
 14. The Dweller – Android: 3,69 zł
 15. The Final Take – Android: 3,69 zł
 16. Violett – Android: 3,69 zł
 17. Zombillie – Android: 3,69 zł

Demon’s Rise

W ubiegłym miesiącu solidną obniżką ceny objęta została turowa gra RPG Demon’s Rise 2: Lords of Chaos. We wrześniu równie tanio kupicie poprzedniczkę, zatytułowaną Demon’s Rise. Utrzymana w klimacie fantasy produkcja studia Wave Light Games nie jest może tak rozbudowana jak kontynuacja, ale i tak zaskakuje obszernością – kampania fabularna wystarcza na około 50 godzin. W tym czasie gracz eksploruje sprawnie zaprojektowany świat, tocząc zaciekłe boje z rozmaitymi przeciwnikami. Turowa, taktyczna mechanika walki jest bardzo rozbudowana, a trzydzieści klas postaci pozwala zbudować drużynę idealnie wpisującą się w predyspozycje gracza.

 1. Android: 6,99 zł

A Good Snowman

Jeśli nie możecie się doczekać zimy, a przy okazji szukacie niekonwencjonalnej gry logicznej, to Waszej uwadze polecamy skrojone na miarę A Good Snowman Is Hard To Build. Cała zabawa sprowadza się tu do lepienia bałwanów. Problem w tym, że plansze są niewielkie, nie brakuje na nich przeszkód, a zapas śniegu jest mocno ograniczony. Kule, z których budujemy śnieżne ludki muszą też mieć odpowiednią wielkość, co nierzadko zmusza do solidnego główkowania.

 1. Android: 13,99 zł

In Between

Za 1/3 dotychczasowej ceny kupicie In Between – dwuwymiarową grę logiczną, podejmującą wyjątkową tematykę. W produkcji niemieckiego studia Gentlymad wcielamy się w trzydziestolatka, który przegrywa walkę z rakiem, a lekarze dają mu co najwyżej kilka tygodni. Stojąc w obliczu śmierci, podejmuje on próbę rozliczenia się ze swym dotychczasowym życiem. Pod względem mechaniki jest dosyć typowo – celem jest pokonanie szeregu poziomów, najeżonych pułapkami i zagadkami. W tym celu gracz manipuluje otoczeniem i grawitacją. Każdy z etapów gry stanowi jednak metaforyczne ujęcie przeżyć oraz emocji bohatera i nawiązuje do ważnych wydarzeń z jego życia.

 1. Android: ok. 4 zł

Batman: The Telltale Series

Studio Telltale Games udostępniło za darmo użytkownikom iOS pierwszy epizod Batman: The Telltale Series – przygodówki stworzonej na licencji przygód Mrocznego Rycerza. Produkcja ukazuje dylematy moralne bohatera oraz ciężar odpowiedzialności, jaki niesie ze sobą nieustanna walka z korupcją i przestępczością. Pod względem rozgrywki tytuł przypomina inne pozycje przygodowe studia, w tym The Wolf Among Us czy Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series. Na platformie Google Play takowa promocja obowiązuje już od jakiegoś czasu.

 1. iOS: pierwszy epizod za darmo

Inne wyprzedaże gier w Google Play, App Store i Microsoft Store – m.in. 1849, Cosmic Express

W ostatnich dniach kilka mniej znanych pozycji (z drobnymi wyjątkami), znajdujących się w ofercie platform Google Play, App Store i Microsoft Store, doczekało się solidnych przecen lub wręcz zostało udostępnionych za darmo. Są wśród nich strategia ekonomiczna 1849, znakomita gra logiczna Cosmic Express oraz przygodówki typu HOPA od studia Artifex Mundi na platformę Windows Phone. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. 1849 – Android: 12,99 zł
 2. Bractwo Tajemnic 5: Smocze Królestwo – Windows Phone: 13,99 zł
 3. Casino Crime – Android: 2,59 zł
 4. Cosmic Express – Android: 13,99 zł
 5. One Day: The Sun Disappeared – Android: ok. 6 zł
 6. Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia – Windows Phone: 13,99 zł
 7. Zapomniane Księgi 2: Okruchy Przeszłości – Windows Phone: 13,99 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne