Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka A Good Snowman Is Hard To Build (PC)

A Good Snowman Is Hard To Build

Niecodzienna gra logiczna, opracowana przez niewielkie, niezależne studio Draknek. Jak sugeruje tytuł, zadaniem, jakie na nas czeka, jest lepienie bałwanów. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad potworem toczącym kule ze śniegu i układającym je w odpowiedniej kolejności.

Logiczne | 2D | indie

Okładka A Good Snowman Is Hard To Build (PC)

producent: Draknek

wydawca: Draknek

Strona oficjalna

data premiery gry:

25lut2015

PC

9gru2015

iOS AND

A Good Snowman Is Hard To Build na platformę PC, AND i iOS to zabawna gra logiczna od studia Draknek. Jest to niewielka firma założona przez Alana Hazeldena, który ma na swoim koncie kilka innych projektów, w tym These Robotic Hearts of Mine, Traal czy też Sokobond. W pracach nad tytułem uczestniczył także Benjamin Davis, odpowiedzialny za oprawę graficzną, oraz Ryan Roth, autor ścieżki dźwiękowej.

Fabuła

Warstwa fabularna gry A Good Snowman Is Hard To Build ma marginalne znaczenie i stanowi tylko pretekst do zabawy. W produkcji wcielamy się bowiem w potwora, który buduje bałwany.

Mechanika

Pomimo banalnych założeń, A Good Snowman Is Hard To Build na platformę PC, AND i iOS oferuje spore pokłady grywalności. Zabawa polega na toczeniu kul ze śniegu i układaniu ich w odpowiedniej kolejności. Bałwan składa się bowiem z trzech takich kul – na dole jest największa, w środku trochę mniejsza, a na górze znajduje się głowa, najmniejsza ze wszystkich. Plansze są niewielkie i często znajdują się na nich różne przeszkody, więc pole manewru jest ograniczone. Oznacza to, że należy tak lawirować poszczególnymi kulami, by zebrać odpowiednią ilość śniegu i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Co ciekawe, bałwany nie zawsze tworzymy od zera i zazwyczaj nie musimy wykonać jednego na danym poziomie. Czasami śnieżna postać jest już w połowie zrobiona, ale np. głowa znajduje się na pierwszej kuli, więc trzeba zrobić drugą i poprawić to, co jest. Bywa także, że musimy ulepić dwa bałwany itd.

Inne

A Good Snowman Is Hard To Build na platformę PC, AND i iOS może się pochwalić prostą, ale urokliwą oprawą graficzną. Dodatkową atrakcją jest klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do A Good Snowman Is Hard To Build

Wymagania wiekowe A Good Snowman Is Hard To Build

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Good Snowman Is Hard To Build

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 100 MB HDD, Windows XP/7
  • Zalecane: Intel Pentium 4 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 100 MB HDD, Windows 7
Najlepsze mobilne gry grudnia (m.in. Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Tales of a Viking)
Najlepsze mobilne gry grudnia (m.in. Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Tales of a Viking)

wiadomość7 stycznia 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne ostatniego miesiąca poprzedniego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Tales of a Viking, Cut the Tope: Magic, Rayman Adventures, Scribblenauts Unlimited, Rust Bucket, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Badland 2 i A Good Snowman Is Hard To Build.

A Good Snowman Is Hard To Build - lepimy bałwany w mobilnej perełce
A Good Snowman Is Hard To Build - lepimy bałwany w mobilnej perełce

wiadomość14 grudnia 2015

Choć mamy już połowę grudnia, to zimy w naszym kraju jeszcze nie widać. Śnieżny sezon można jednak uznać za rozpoczęty, gdyż na urządzeniach mobilnych zadebiutowała gra A Good Snowman Is Hard To Build, w której lepimy bałwany.

iOS
AND
PC