Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDPC
Okładka A Good Snowman Is Hard To Build (iOS)

A Good Snowman Is Hard To Build

Niecodzienna gra logiczna, opracowana przez niewielkie, niezależne studio Draknek. Jak sugeruje tytuł, zadaniem, jakie na nas czeka, jest lepienie bałwanów. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad potworem toczącym kule ze śniegu i układającym je w odpowiedniej kolejności.

Logiczne | 2D | indie

Okładka A Good Snowman Is Hard To Build (iOS)

producent: Draknek

wydawca: Draknek

Strona oficjalna

data premiery gry:

25lut2015

PC

9gru2015

iOS AND

A Good Snowman Is Hard To Build na platformę PC, AND i iOS to zabawna gra logiczna od studia Draknek. Jest to niewielka firma założona przez Alana Hazeldena, który ma na swoim koncie kilka innych projektów, w tym These Robotic Hearts of Mine, Traal czy też Sokobond. W pracach nad tytułem uczestniczył także Benjamin Davis, odpowiedzialny za oprawę graficzną, oraz Ryan Roth, autor ścieżki dźwiękowej.

Fabuła

Warstwa fabularna gry A Good Snowman Is Hard To Build ma marginalne znaczenie i stanowi tylko pretekst do zabawy. W produkcji wcielamy się bowiem w potwora, który buduje bałwany.

Mechanika

Pomimo banalnych założeń, A Good Snowman Is Hard To Build na platformę PC, AND i iOS oferuje spore pokłady grywalności. Zabawa polega na toczeniu kul ze śniegu i układaniu ich w odpowiedniej kolejności. Bałwan składa się bowiem z trzech takich kul – na dole jest największa, w środku trochę mniejsza, a na górze znajduje się głowa, najmniejsza ze wszystkich. Plansze są niewielkie i często znajdują się na nich różne przeszkody, więc pole manewru jest ograniczone. Oznacza to, że należy tak lawirować poszczególnymi kulami, by zebrać odpowiednią ilość śniegu i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Co ciekawe, bałwany nie zawsze tworzymy od zera i zazwyczaj nie musimy wykonać jednego na danym poziomie. Czasami śnieżna postać jest już w połowie zrobiona, ale np. głowa znajduje się na pierwszej kuli, więc trzeba zrobić drugą i poprawić to, co jest. Bywa także, że musimy ulepić dwa bałwany itd.

Inne

A Good Snowman Is Hard To Build na platformę PC, AND i iOS może się pochwalić prostą, ale urokliwą oprawą graficzną. Dodatkową atrakcją jest klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Minirecenzja A Good Snowman Is Hard To Build – gra o bałwanach, nie dla bałwanów

PLUSY:
  1. Prawdopodobnie jedna z najbardziej uroczych gier na rynku;
  2. Rozgrywka powinna zadowolić każdego miłośnika łamigłówek;
  3. Oprawa audiowizualna, która z pewnością poprawi Ci nastrój;
  4. Przywiązanie do rozmaitych detali, pokroju możliwości odpoczęcia od budowania na ławce, aż po różny wygląd i imiona bałwanów.

A Good Snowman Is Hard To Build to jedna z tych gier, których tytuł idealnie odzwierciedla, czym tak naprawdę ona jest. Zabawa polega bowiem na lepieniu bałwanów i jak sugeruje nazwa, nie jest to zajęcie łatwe, ale za to bardzo przyjemne.

Aplikacja stworzona przez deweloperów ze studia Draknek przyciąga przed ekrany urządzeń mobilnych swoją prostotą. Rozgrywka polega bowiem tylko na toczeniu kul i układaniu ich jedna na drugiej – od największej, do najmniejszej. Niby nic, ale by tego dokonać, trzeba bardzo uważać i planować swoje ruchy, gdyż przesuwając poszczególne elementy bałwana możemy zebrać zbyt dużo śniegu, co sprawi, że skończymy z dwiema takimi samymi kulami i trzeba będzie powtórzyć poziom.

Rozgrywka sama w sobie jest ogromnym atutem i powinna zadowolić wszystkich miłośników mobilnych łamigłówek. To jednak nie koniec zalet A Good Snowman Is Hard To Build, gdyż to, co widzimy na ekranie jest po prostu urocze. Poruszamy się po niewielkich, minimalistycznych, ale uroczych lokacjach. Sterujemy przemiłym stworkiem. Budujemy zabawne bałwany, do których później się jeszcze przytulamy… W dobie wszędobylskich, brutalnych gier akcji, pozycja studia Draknek jest prawdziwym, odprężającym rarytasem.

Dodatkowym atutem produkcji są małe smaczki. Dociekliwe osoby odkryją bowiem sporo rozmaitych interakcji podczas rozgrywki. Można np. odpocząć od lepienia bałwanów, siadając na ławce z kubkiem napoju. Da się także nakłonić stworka do pomachania ręką w naszą stronę itd. Niby nic, ale właśnie tego typu rzeczy wpływają na ogólny, pozytywny odbiór A Good Snowman Is Hard To Build.

Jak już zostało napisane, zbudowanie porządnego bałwana nie jest łatwym zadaniem, ale znalezienie porządnej i uroczej gry logicznej już nie powinno stanowić żadnego problemu, gdyż opisywany tytuł jest wart swojej ceny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do A Good Snowman Is Hard To Build

Wymagania wiekowe A Good Snowman Is Hard To Build

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Good Snowman Is Hard To Build

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Pentium 4 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 100 MB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 100 MB HDD, Windows XP/7

Najlepsze mobilne gry grudnia (m.in. Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Tales of a Viking)
Najlepsze mobilne gry grudnia (m.in. Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Tales of a Viking)

wiadomość7 stycznia 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne ostatniego miesiąca poprzedniego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Tales of a Viking, Cut the Tope: Magic, Rayman Adventures, Scribblenauts Unlimited, Rust Bucket, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Badland 2 i A Good Snowman Is Hard To Build.

A Good Snowman Is Hard To Build - lepimy bałwany w mobilnej perełce
A Good Snowman Is Hard To Build - lepimy bałwany w mobilnej perełce

wiadomość14 grudnia 2015

Choć mamy już połowę grudnia, to zimy w naszym kraju jeszcze nie widać. Śnieżny sezon można jednak uznać za rozpoczęty, gdyż na urządzeniach mobilnych zadebiutowała gra A Good Snowman Is Hard To Build, w której lepimy bałwany.

iOS
AND
PC