Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 grudnia 2015, 12:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

A Good Snowman Is Hard To Build - lepimy bałwany w mobilnej perełce

Choć mamy już połowę grudnia, to zimy w naszym kraju jeszcze nie widać. Śnieżny sezon można jednak uznać za rozpoczęty, gdyż na urządzeniach mobilnych zadebiutowała gra A Good Snowman Is Hard To Build, w której lepimy bałwany.

W prawdziwym życiu pewnie niejeden z nas (o ile nie wszyscy) toczył w zimie kule i budował z nich bałwany, które dumnie stały aż do roztopów. Niemniej umówmy się, lepienie ludków ze śniegu nie brzmi jako świetny pomysł na grę wideo, ale kilka miesięcy temu kilku niezależnych twórców (Alan Hazelden, Benjamin Davis oraz Ryan Roth) za sprawą PC-towego A Good Snowman Is Hard To Build udowodniło, że jest inaczej. W minionym tygodniu projekt trafił na urządzenia mobilne, więc to właśnie on został najnowszą mobilną perełką.

Zasady zabawy w grze są bardzo proste. Jako czarny potworek musimy lepić bałwany, tocząc kule i układając je od największej do najmniej. Czasami trzeba ulepić w ten sposób jednego bałwana, czasami dwa, bywa też, że trzy i choć nie wydaje się to zbyt wciągającą rozrywką, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Cały myk w przypadku A Good Snowman Is Hard To Build polega na tym, że plansze są niewielkie, śnieg również jest ograniczony, więc będąc nieostrożnym zamiast np. małej głowy możemy wytoczyć zbyt dużą kulę. Popełnionych błędów nie da się cofnąć, w związku z czym, gdy w nieodpowiedni sposób wykorzystamy dostępny materiał, przegrywamy i musimy powtarzać etap. Z pozoru prosta rozgrywka ma drugie dno i zmusza do wysilenia szarych komórek, a do tego uzupełniana jest przez świetny, uroczy klimat

Tytuł ukazał się w App Store i Google Play przed kilkoma dniami, więc w sieci nie znajdziemy zbyt wielu recenzji, ale kilka uznanych serwisów, jak Gamezebo, Apple'N'Apps czy AppAdvice wystawiło już swoje opinie, potwierdzające, że zakup (aplikację wyceniono na nieco ponad 20 zł) A Good Snowman Is Hard To Build jest słusznym wyborem dla miłośników gier logicznych.