Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 grudnia 2015, 11:28

Lost Horizon - udana przygodówka w pulpowych klimatach trafiła na Androida

Doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji Lost Horizon, czyli bardzo udanej przygodówki, która w 2010 roku trafiła na pecety.

Użytkownicy systemu iOS już od miesiąca cieszą się grą Lost Horizon, czyli konwersją wyśmienitej pecetowej przygodówki studia Animation Arts. Teraz do zabawy mogą wreszcie dołączyć posiadacze urządzeń z Androidem, gdyż projekt właśnie zadebiutował w usłudze Google Play.

Na obu platformach gra kosztuje ok. 22 złote. Jest to oczywiście produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Akcja Lost Horizon toczy się w 1936 roku, w czasach gdy nazistowscy agenci podróżowali po całym świecie szukając okultystycznych przedmiotów o wielkiej mocy mających zapewnić III Rzeszy przewagę w nadchodzącej wojnie. Kampania opowiada o przygodach Fentona Paddocka, dawniej żołnierza armii brytyjskiej, a obecnie przemytnika. Fabuła obraca się wokół poszukiwań zaginionej ekspedycji, która udała się w góry Tybetu. Gra pełnymi garściami czerpie z filmów i powieści typu pulp, więc swoje ulubione motywy znajdą tu np. fani serii Indiana Jones.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Lost Horizon to klasyczna przygodówka. Zabawa sprowadza się więc do eksplorowania świata, prowadzenia rozmów, gromadzenia przedmiotów oraz rozwiązywania zagadek. Autorzy zmodyfikowali interfejs, tak aby pasował do specyfiki ekranów dotykowych, ale poza tym gra posiada całą zawartość wersji pecetowej.

Przypomnijmy, że Lost Horizon zadebiutowało w 2010 roku na pecetach. Gra okazała się sporym sukcesem, gromadząc pokaźny zestaw pozytywnych recenzji i sprzedając się na tyle dobrze, że autorzy, czyli ludzie ze studia Animation Arts, mogli opracować kontynuację. Druga część zatytułowana została po prostu Lost Horizon 2 i trafiła na PC w tym roku. Na razie nie wiemy, czy autorzy mają w planach przeniesienie jej na urządzenia mobilne.