Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2015, 11:25

Final Fantasy XV - wersja pre-beta działa już na pecetach, zapowiedź konwersji wydaje się nieunikniona

Programista Final Fantasy XV zdradził, że jego zespół deweloperski opracował pecetową wersję gry. Nie możemy mieć co prawda pewności, że piętnastka rzeczywiście ukaże się na PC, ale trudno sobie wyobrazić, aby było inaczej.

Piętnasta odsłona serii ma spore szanse zawitać na PC. - Final Fantasy XV - wersja pre-beta działa już na pecetach, zapowiedź konwersji wydaje się nieunikniona - wiadomość - 2015-12-14
Piętnasta odsłona serii ma spore szanse zawitać na PC.

Kilka dni temu do sprzedaży trafiła pecetowa konwersja Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Dobrych japońskich RPG-ów nigdy jednak za wiele, więc gracze od dłuższego czas zastanawiają się, czy na komputery zawita także nadchodzące Final Fantasy XV. Okazuje się, że są na to spore szanse. Na oficjalnym forum programista gry Satoshi Kitade stwierdził, że wersja pre-beta działa już bez problemów na PC i można ją przejść od początku do końca.

Oczywiście, fakt istnienia wewnętrznej wersji pecetowej nie przesądza definitywnie o tym, że gra trafi do sprzedaży na tę platformę. Opracowanie takiego wydania ułatwia pracę deweloperom, gdyż prościej jest stworzyć projekt na PC, a potem przenosić go na konsole PlayStation 4 i Xbox One, dokonując po drodze potrzebnych zmian. Czasem, pomimo takiej metody, produkcja nie ukazuje się nigdy na komputery.

W tym wypadku zapowiedź wydania pecetowego wydaje się jednak prawie nieunikniona. Obecnie firma Square Enix agresywnie inwestuje w tę platformę. Biorąc pod uwagę cykl Final Fantasy, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy otrzymaliśmy konwersje nie tylko Lightning Returns: Final Fantasy XIII, ale także Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2, Final Fantasy III, Final Fantasy IV i Final Fantasy V. W drodze jest również Final Fantasy VI. Ponadto niedawno fani dokopali się do danych w usłudze Steam, które sugerują, że wkrótce do sprzedaży w tym serwisie trafią Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 HD. Trudno więc sobie wyobrazić, aby w przypadku piętnastej odsłony cyklu było inaczej.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XV oficjalnie zmierza tylko na Xboksa One i PlayStation 4, a gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Konkretną datę premiery poznamy w marcu. Cykl produkcyjny gry był wyjątkowo burzliwy. Projekt zapowiedziano bowiem w 2006 roku jako Final Fantasy Versus XIII i wtedy powstawał z myślą o poprzedniej generacji konsol. Pozostaje mieć nadzieję, że autorzy nie zaliczą poślizgu do 2017 r.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XV