Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2015, 11:35

autor: Góral

Final Fantasy XV - datę premiery poznamy w marcu 2016 roku

Firma Square Enix poinformowała, że gra Final Fantasy XV ukaże się w 2016 roku i dopiero w marcu poznamy konkretny termin premiery. Wtedy bowiem wydawca zorganizuje specjalną konferencję poświęconą wyczekiwanemu tytułowi.

Podczas imprezy PAX Prime 2015 firma Square Enix ujawniła, że wyczekiwane Final Fantasy XV zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One w 2016 roku. Konkretnego terminu niestety nie podano, ale zdradzono za to, że w marcu zostanie zorganizowane specjalne wydarzenie, na którym poznamy wszystkie szczegóły. Jest to więc pewien zawód, gdyż wiele osób, po ostatnich zapewnieniach Hajime Tabaty, reżysera gry, liczyło, że data premiery zostanie ujawniona w trakcie PAX Prime. Niestety musimy wykazać się jeszcze cierpliwością i poczekać do marca. Jednocześnie raczej nie mamy co liczyć na premierę pełnej wersji tytułu w pierwszej połowie przyszłego roku, gdyż według niedawnych doniesień projekt obecnie jest ukończony w około 65%, więc realnym terminem jest końcówka 2016 roku.

Swoją drogą warto zauważyć, że we wrześniu 2014 roku twórcy mówili o 55% gotowego kodu. W ciągu 11 miesięcy uporano się więc tylko z kolejnymi 10%. Wychodzi na to, że obecnie tempo prac znacznie przyspieszyło, skoro gotowy produkt ma ukazać się w przyszłym roku.

Final Fantasy XV w skrócie:
  • Gatunek: jRPG
  • Deweloper: Square Enix
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne
  • Data premiery: 2016 rok
  • Inne: w marcu 2016 roku zostanie zorganizowana specjalna konferencja, na której poznamy dokładny termin premiery gry

Final Fantasy XV będzie kolejną odsłoną jednego z najpopularniejszych cyklów gier wideo. Historia opowiadać ma o przygodach królewicza Noctisa, który udaje się do Tenebrae, by związać się z przedstawicielką lokalnej dynastii. Jeszcze przed dotarciem na miejsce żołnierze królestwa Nilfelheim przejmują władzę w Lucius, w którym do tej pory panował ojciec Noctisa, król Regis. W związku z tym naszym zadaniem będzie rozwiązanie tego problemu.

Produkcja ma być nie tylko wielką i piękną grą, ale także najsmutniejszą w historii serii. Niestety na przekonanie się o tym poczekamy spory kawałek czasu. Na koniec przypominam, że osoby, które zakupiły jeden z premierowych egzemplarzy Final Fantasy Type-0 HD załapały się na demo „piętnastki”, zatytułowane Episode Duscae.

Final Fantasy XV - datę premiery poznamy w marcu 2016 roku - ilustracja #2