Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 22:25

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Final Fantasy XV ukaże się w przyszłym roku. Konkretna data w tym miesiącu

Choć Final Fantasy XV zostało zapowiedziane już ponad dwa lata temu, wciąż nieznana jest konkretna data premiery gry. Wygląda na to, że debiut produkcji zbliża się coraz większymi krokami – w jednym z wywiadów twórcy tytułu ujawnili, że ukaże się on w przyszłym roku.

Final Fantasy XV zadebiutuje w przyszłym roku. - Final Fantasy XV ukaże się w przyszłym roku. Konkretna data w tym miesiącu - wiadomość - 2015-08-06
Final Fantasy XV zadebiutuje w przyszłym roku.

W trakcie trwającego właśnie w Niemczech gamescomu redakcja serwisu GameSpot miała okazję porozmawiać z Hajime Tabatą, reżyserem Final Fantasy XV. Dziennikarze wykorzystali ten moment i postanowili zapytać Japończyka o datę premiery gry. Projektant ujawnił, że produkcja na pewno nie pojawi się w tym roku, dodając jednak, że tytuł ukaże się jeszcze przed 2017 rokiem. Kiedy dokładnie? Tego już przedstawiciel Square Enix nie chciał zdradzić, aczkolwiek zaznaczył, że konkretny termin debiutu został przez deweloperów ustalony i jest on im znany. Reszta świata pozna go najwcześniej w czasie targów PAX Prime, które w tym roku odbędą się w dniach 28-31 sierpnia. Tabata zapewnił, że pracujący nad projektem zespół ma już przygotowany plan, który będzie realizowany do chwili wydania „piętnastki”. I ponoć na razie wszystko idzie po myśli twórców.

Wypowiedź Tabaty pokrywa się z jego wcześniejszymi słowami. W wywiadzie udzielonym – także w trakcie gamescomu – magazynowi Game Informer, reżyser Final Fantasy XV stwierdził, że produkcja jest ukończona w około 65%. Japończyk zdradził również co nieco informacji dotyczących fabuły gry – z jego słów wynika, że akcja tytułu osadzona zostanie piętnaście lat po wydarzeniach pokazanych w zaprezentowanym na niemieckich targach zwiastunie. Główny bohater – książę królestwa Lucius, Regis – wraz ze swoimi towarzyszami będzie starał się odbić tron z rąk uzurpatora.

Final Fantasy XV jest kolejną odsłoną znanej serii RPG-ów od Square Enix. Gra narodziła się jako Final Fantasy Versus XIII, które miało być częścią sagi Fabula Nova Crystallis. Największe zmiany względem wcześniejszych części cyklu zajdą w systemie walki, który będzie bardziej dynamiczny – głównego bohatera gracze będą obserwować z perspektywy trzecioosobowej, a starcia toczyć się mają w czasie rzeczywistym.