Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 grudnia 2015, 13:14

autor: Góral

Dzień Niepodległości: Odrodzenie na pierwszym zwiastunie

Po 20 latach od momentu premiery słynnego filmu sci-fi Independence Day (Dzień Niepodległości), w przyszłym roku na ekrany kin trafi kontynuacja zatytułowana Independence Day: Resurgence (Dzień Niepodległości: Odrodzenie). Natomiast dziś możemy obejrzeć pierwszy zwiastun tego obrazu.

W 1996 roku w kinach zadebiutował widowiskowy film sci-fi Independence Day (Dzień Niepodległości) z Willem Smithem w roli głównej. Obraz opowiadający o inwazji kosmitów na Ziemię odniósł ogromny sukces komercyjny, zarabiając ponad 800 milionów dolarów przy budżecie około 80 milionów dolarów. O kontynuacji wielkiego hitu mówiło się od lat, ale koniec końców nic z tego nie wyszło. Parę lat temu zaczęto wreszcie poważną dyskusję na temat sequela, który ukaże się 24 czerwca 2016 roku pod tytułem Independence Day: Resurgence (Dzień Niepodległości: Odrodzenie). Wytwórnia 20th Century Fox w końcu zdecydowała się zaprezentować pierwszy zwiastun rzeczonego filmu, który obejrzycie powyżej.

Independence Day: Resurgence w skrócie:
  • Film sci-fi w reżyserii Rolanda Emmericha
  • Kontynuacja Independence Day (Dzień Niepodległości) z 1996 roku
  • Premiera obrazu odbędzie się 24 czerwca 2016 roku

Akcja Independence Day: Resurgence rozgrywać będzie się około 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Obcy zostali pokonani, ale zdołali wcześniej wysłać sygnał do swoich pobratymców, którzy mają zamiar zgładzić ludzkość. Na szczęście pozostawiona podczas poprzedniej walki technologia kosmitów posłużyła do stworzenia systemu obronnego Ziemi, który zostanie wykorzystany w drugim starciu.

Reżyserem filmu jest Roland Emmerich, który nakręcił Independence Day. Na ekranie nie zobaczymy jednak Willa Smitha, ale powróci za to Bill Pullman, który wcieli się oczywiście w Thomasa J. Whitmore’a, Jeff Goldblum ponownie zagra Davida Levinsona, a oprócz nich ze starej załogi wystąpią także Judd Hirsch, Vivica A. Fox oraz Brent Spiner. Fani jedynki chyba mają na co czekać.

TWOIM ZDANIEM

Który z wymienionych zwiastunów zrobił na Tobie lepsze wrażenie?

Oba są kiepskie.
50,6%
Independence Day: Resurgence
20,1%
Star Trek: W nieznane
18,2%
Oba mi się podobały.
11%
Zobacz inne ankiety