Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeiOSPCPSVAND
Okładka Farming Simulator 16 (iOS)
OkładkaFarming Simulator 16 (iOS)

Farming Simulator 16

Następna edycja rozwijanego przez studio GIANTS Software cyklu symulatorów rolniczych. W porównaniu do większości głównych odsłon serii, Farming Simulator 16 to jednak produkcja stworzona głównie z myślą o handheldach PS Vita oraz urządzeniach mobilnych.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Farming Simulator 16 Premiera

6sie2015

iOS AND

6paź2015

PSV

8paź2015

PC

Gry podobne do Farming Simulator 16

Alaskan Truck Simulator

Graveyard Keeper

Stardew Valley

Farming Simulator 16 to symulator pracy rolnika. Projekt opracowało studio Giants Software, czyli ten sam zespół, który stał za wcześniejszymi odsłonami serii.

Mechanika

W Farming Simulator 16 tradycyjnie wcielamy się w rolnika posiadającego skromne gospodarstwo i naszym zadaniem jest przeobrażenie włości w prawdziwe farmerskie imperium. Zrealizowanie tych ambicji wymaga naturalnie sadzenia roślin i gromadzenia plonów. Zarobione w ten sposób pieniądze inwestujemy potem z powrotem we własny biznes, dokupując coraz lepszy sprzęt i rozszerzając działalność na nowe rynki. Podczas zabawy gracz musi dbać zarówno o strategiczną część całego przedsięwzięcia, czyli dysponować budżetem i zarządzać sprzedażą, jak i osobiście kierować maszynami podczas prac na polu.

Akcja toczy się w świecie o otwartej strukturze, a podczas zabawy wykorzystujemy ponad pięćdziesiąt typów maszyn. Autorzy nabyli wszystkie potrzebne licencje, więc kierujemy pojazdami drobiazgowo odtworzonymi na podstawie rzeczywistych modeli. W porównaniu z poprzednią odsłoną cyklu pojawiły się naturalnie nowe typy upraw, wśród których znajdziemy ziemniaki, kukurydzę, pszenicę, buraki cukrowe oraz rzepak. Zdecydowanie największą nowością jest jednak wprowadzenie do gry lasów. Gracze otrzymali spory zestaw maszyn do ścinania drzew i obróbki drewna, co zapewnia im dodatkowe źródło dochodów.

Tryby gry

Farming Simulator 16 umożliwia zabawę w samotności lub w ramach lokalnego trybu multiplayer, w którym kilku graczy łączy siły w celu wypracowywania większych dochodów, niż byliby w stanie zrobić to w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Farming Simulator 16 przynosi duże ulepszenia w kwestii oprawy graficznej, dzięki czemu zarówno mapy, jak i pojazdy mogą się pochwalić wyraźnie wyższym poziomem detali.

Minirecenzja Farming Simulator 16 – doskonały mobilny symulator rolnika

PLUSY:
  1. Mobilny symulator farmy z prawdziwego zdarzenia;
  2. Mniejsze mapy niż w Farming Simulator 15, przyjemne sterowanie, możliwość wyznaczenia celu na mapie wynajętym kierowcom to małe, ale przydatne zmiany;
  3. Oprawa graficzna niemal taka jak na konsolach i komputerach.
MINUSY:
  1. Jeżeli nie lubisz symulatorów, to unikaj Farming Simulator 16 jak ognia.

Gracze komputerowi od lat rozpieszczani są różnymi symulatorami – można bawić się w budowniczego mostów, wcielić się w kierowcę ciężarówek, pokierować śmigłowcem ratunkowym, czy też zaopatrzyć się w całkowicie abstrakcyjny projekt pokroju „symulatora” kozy, kamienia czy też kromki chleba. Użytkownicy urządzeń mobilnych są w nieco gorszej sytuacji, aczkolwiek od jakiegoś czasu można zaobserwować nieco większą aktywność deweloperów takich gier, którzy postanowili przenieść swoje hity na tablety i smartfony. Jednym z nich jest ekipa GIANTS Software, która stworzyła grę Farming Simulator 16.

Pisząc w skrócie, jest to kolejna odsłona popularnej serii znanej z komputerów i konsol, w której wcielamy się w rolnika, starającego się rozwinąć gospodarstwo. Na początku zaczynamy z niewielką ilością gotówki i polem, które z czasem przeobrażamy w świetnie prosperujący (albo i nie) biznes. Zabawa polega na przygotowywaniu ziemi, sianiu, zbieraniu plonów, ich sprzedaży, inwestowaniu w nowe maszyny i narzędzia itd. Kto grał w jakikolwiek inny tego typu symulator, ten z pewnością w mig odnajdzie się w tym tytule.

Jednak to, co sprawdza się dobrze na komputerach, nie zawsze da się przenieść na ekrany dotykowe. W tym przypadku deweloperzy spisali się jednak na medal. Na ekranie wyświetlane są odpowiednie przyciski służące do sterowania maszynami, które nie wymagają wielkiej precyzji podczas kontroli, wiec rozwiązanie to sprawdza się po prostu dobrze. Dodatkowo gracze mobilni, w odróżnieniu od osób bawiących się grą Farming Simulator 15 na PC-tach i konsolach, dostali do dyspozycji mniejsze pola, o które łatwiej jest się troszczyć, czy też możliwość wskazania wynajętemu kierowcy celu jazdy z poziomu mapy, co znacznie ułatwia dojeżdżanie np. do punktu skupu zboża.

Farming Simulator 16 to w gruncie rzeczy ta sama produkcja, co poprzednie odsłony serii znane z mocniejszych urządzeń. Niewielkie zmiany pozytywnie wpłynęły jednak na rozgrywkę, która doskonale sprawdza się na sprzęcie przenośnym. Oczywiście należy pamiętać, że to w dalszym ciągu specyficzna pozycja przeznaczona dla określonej grupy odbiorców, ale faktem jest, że została ona solidnie wykonana i fani rolnictwa z pewnością powinni posiadać ją w swojej kolekcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Farming Simulator 16: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
PSV
PC