Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePSViOSPCAND
Okładka Farming Simulator 16 (PSV)

Farming Simulator 16

Następna edycja rozwijanego przez studio GIANTS Software cyklu symulatorów rolniczych. W porównaniu do większości głównych odsłon serii, Farming Simulator 16 to jednak produkcja stworzona głównie z myślą o handheldach PS Vita oraz urządzeniach mobilnych.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

Okładka Farming Simulator 16 (PSV)

data premiery gry:

6sie2015

iOS AND

6paź2015

PSV

8paź2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Farming Simulator 16 to symulator pracy rolnika. Projekt opracowało studio Giants Software, czyli ten sam zespół, który stał za wcześniejszymi odsłonami serii.

Mechanika

W Farming Simulator 16 tradycyjnie wcielamy się w rolnika posiadającego skromne gospodarstwo i naszym zadaniem jest przeobrażenie włości w prawdziwe farmerskie imperium. Zrealizowanie tych ambicji wymaga naturalnie sadzenia roślin i gromadzenia plonów. Zarobione w ten sposób pieniądze inwestujemy potem z powrotem we własny biznes, dokupując coraz lepszy sprzęt i rozszerzając działalność na nowe rynki. Podczas zabawy gracz musi dbać zarówno o strategiczną część całego przedsięwzięcia, czyli dysponować budżetem i zarządzać sprzedażą, jak i osobiście kierować maszynami podczas prac na polu.

Akcja toczy się w świecie o otwartej strukturze, a podczas zabawy wykorzystujemy ponad pięćdziesiąt typów maszyn. Autorzy nabyli wszystkie potrzebne licencje, więc kierujemy pojazdami drobiazgowo odtworzonymi na podstawie rzeczywistych modeli. W porównaniu z poprzednią odsłoną cyklu pojawiły się naturalnie nowe typy upraw, wśród których znajdziemy ziemniaki, kukurydzę, pszenicę, buraki cukrowe oraz rzepak. Zdecydowanie największą nowością jest jednak wprowadzenie do gry lasów. Gracze otrzymali spory zestaw maszyn do ścinania drzew i obróbki drewna, co zapewnia im dodatkowe źródło dochodów.

Tryby gry

Farming Simulator 16 umożliwia zabawę w samotności lub w ramach lokalnego trybu multiplayer, w którym kilku graczy łączy siły w celu wypracowywania większych dochodów, niż byliby w stanie zrobić to w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Farming Simulator 16 przynosi duże ulepszenia w kwestii oprawy graficznej, dzięki czemu zarówno mapy, jak i pojazdy mogą się pochwalić wyraźnie wyższym poziomem detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Farming Simulator 16

odpowiednia dla każdego wieku

Farming Simulator 14 i 16 za darmo w Microsoft Store
Farming Simulator 14 i 16 za darmo w Microsoft Store

wiadomość24 czerwca 2020

W Microsoft Store można obecnie zdobyć za darmo aż pięć pełnych wersji gier. Są to Farming Simulator 14, Farming Simulator 16, Omega Rally Championship, Blackbeard's Cove oraz Spider Jet Flight - Shoot & Strike.

Farming Simulator 16 - powrót kultowego symulatora na urządzenia mobilne
Farming Simulator 16 - powrót kultowego symulatora na urządzenia mobilne

wiadomość7 sierpnia 2015

Na smartfony i tablety powróciła seria Farming Simulator. Edycja oznaczona numerem 16 wprowadza kilka istotnych nowości, w tym prace leśne i świat o otwartej strukturze. Grę mogą nabyć użytkownicy urządzeń z systemami iOS i Android, w cenie nieznacznie przekraczającej 20 złotych.

Mobilny Farming Simulator 16 zadebiutuje w przyszłym tygodniu
Mobilny Farming Simulator 16 zadebiutuje w przyszłym tygodniu

wiadomość29 lipca 2015

Studio Giants Software poinformowało, że mobilna wersja Farming Simulator 16 trafi do sprzedaży 6 sierpnia. Produkcja ukaże się na urządzeniach z systemami iOS i Android.

iOS
AND
PSV
PC