Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 lipca 2015, 13:56

autor: Adrian Werner

Mobilny Farming Simulator 16 zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Studio Giants Software poinformowało, że mobilna wersja Farming Simulator 16 trafi do sprzedaży 6 sierpnia. Produkcja ukaże się na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Mamy dobre wieści dla miłośników wirtualnego rolnictwa. Studio Giants Software właśnie ogłosiło, że mobilna wersja gry Farming Simulator 16, czyli najnowszej odsłony najpopularniejszej serii tego typu, trafi do sprzedaży 6 sierpnia tego roku. W planach są wydania na systemy iOS i Android.

W grze tradycyjnie wcielimy się w rolnika posiadającego skromne gospodarstwo i naszym zadaniem będzie przeobrażenie go w prawdziwe farmerskie imperium. Zrealizowanie tych ambicji wymagać ma naturalnie sadzenia roślin i gromadzenia plonów. Zarobione w ten sposób pieniądze zainwestujemy z powrotem we własny biznes, dokupując coraz lepszy sprzęt i rozszerzając działalność na nowe rynki.

Akcja toczyć się będzie w świecie o otwartej strukturze, a podczas zabawy wykorzystamy ponad pięćdziesiąt typów maszyn. Autorzy nabyli wszystkie potrzebne licencje, więc pokierujemy pojazdami drobiazgowo odtworzonymi na podstawie rzeczywistych modeli. W porównaniu z poprzednią odsłoną cyklu pojawią się naturalnie nowe narzędzia i typy upraw.

Zdecydowanie największą nowością będzie wprowadzenie do gry lasów. Gracz otrzyma spory zestaw maszyn do ścinania drzew i obróbki drewna, co zapewni mu dodatkowe źródło dochodów. Wszystkim tym będziemy mogli się bawić samotnie lub w ramach lokalnego trybu multiplayer.

Trzeba przypomnieć, że rynek mobilny nie otrzymał w zeszłym roku żadnej nowej odsłony cyklu, więc fani wreszcie będą mogli porzucić Farming Simulator 14. Warto zauważyć, że opisane przez autorów nowości (w tym zwłaszcza wprowadzenie gospodarki leśnej) sugerują, że mobilne Farming Simulator 16 powstało na bazie wydanego w zeszłym roku na pecety i konsole Farming Simulator 15.