Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2017, 17:00

autor: moir

Black Desert najpopularniejszym MMORPG na Steam – Wieści MMO (08/07/2017)

Dziś na łamach Wieści MMO wypatrujemy debiutu Albion Online, sprawdzamy popularność Black Desert na platformie Steam, analizujemy sytuację Secret World Legends tuż po premierze, a także zdradzamy jeden z największych sekretów Tibii.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się nadchodzącej premierze Albion Online, śledzimy popularność Black Desert na platformie Steam, sprawdzamy, co nowego w Secret World Legends tuż po premierze, a także analizujemy jeden z największych sekretów Tibii.

Black Desert najpopularniejszym MMORPG na Steam – Wieści MMO (08/07/2017)  - ilustracja #1

Albion Online

Zmiana planów – twórcy Albion Online zdecydowali się osłodzić graczom gorycz oczekiwania na premierę i udostępnili na ten czas dedykowany tester serwer.

Robin Henkys, jeden z głównych producentów Albion Online, poinformował oficjalnie, że tzw. „paczki fundatorskie” (zapewniające standardowo wcześniejszy dostęp i szereg innych bonusów) trafiły już do rąk przeszło 250 tysięcy nabywców. To naprawdę świetny wynik, zwłaszcza że tytuł oficjalnie zadebiutuje dopiero w połowie bieżącego miesiąca. Deweloper gorąco dziękował wszystkim za zaufanie i fundusze, które de facto przyczyniły się do terminowego ukończenia produkcji.

Albion Online trafi na rynek w poniedziałek, o 15:00 17 lipca bieżącego roku. Do 9 lipca włącznie chętni mogą jeszcze nabyć wspomniane paczki – ich cena waha się (w zależności od rodzaju) od 30 do 100 dolarów. Rzecz jasna im droższa opcja, tym szybciej (i lepiej wyposażeni) zasiądziemy do gry. Ostatni zostaną wpuszczeni na serwery dopiero po 19 lipca.

Warto wspomnieć również, że wszystkie serwery Albion Online będą niedostępne w dniach od 9 do 17 lipca (co oznacza definitywny koniec „beta-testów”). Deweloperzy wykorzystają ten czas, by jak najlepiej przygotować swoje maszyny pod dzień premiery.

Black Desert

Debiut na platformie Steam tchnął w Black Desert nowe życie. Tytuł na dobre podniósł się już po zeszłorocznym paśmie niepowodzeń i hektolitrach pomyj wylewanych na zachodniego wydawcę – firmę Kakao Games. Według statystyk należącego do Valve serwisu, produkcja Pearl Abyss jest obecnie najpopularniejszym MMORPG, z rekordem przeszło 28 tysięcy jednocześnie zalogowanych graczy. Choć to kropla w morzu na tle takich gigantów jak Dota 2 (obecny rekord to ponad 745 tysięcy), to wśród przedstawicieli swojego gatunku Black Desert nie ma sobie równych. Gra jest dostępna obecnie za niecałe 10 euro (Steam) lub poprzez oficjalną stronę.

Zachodnie wydanie gry otrzymało niedawno pomniejszą aktualizację, która prócz standardowych poprawek w balansie i mechanikach rozgrywki, wprowadziła także trwające do 26 lipca wydarzenie, w trakcie którego gracze będą mogli zdobyć szereg atrakcyjnych nagród (szczegóły tu).

Secret World Legends

Najnowsza produkcja norweskiego studia FunCom doczekała się już swojej pierwszej większej aktualizacji. Dokładnie 5 lipca Secret World Legends otrzymało uaktualnienie, mające być swojego rodzaju rodzaju ukłonem w stronę graczy i ich opinii. Twórcy wprowadzili m.in. zmiany w systemie subskrypcji (więcej korzyści płynących z posiadania płatnego konta), większy ekwipunek, poprawę łupów z instancji, a także ich elitarne wersje (w skali od 1 do 10). Pełen wykaz zmian, poprawek i innych znajdziecie pod tym adresem.

Ponadto deweloperzy zdecydowali się postawić na politykę gry w otwarte karty – odtąd wszystkie ich plany dotyczące rozwoju Secret World Legends będą ogólnodostępne w ramach specjalnej osi czasu, która w domyśle ma być na bieżąco uaktualniana. Na chwilę obecną wyczytamy z niej m.in. lipcowy powrót warstwy fabularnej do mrocznej Transylwanii, sierpniową wyprawę do Tokio, nadejście megabossów, debiut nowojorskiego rajdu we wrześniu i wiele innych. Pełen rozkład jazdy znajdziecie w tym miejscu.

Tibia

Jedna z największych tajemnic Tibii została w końcu ujawniona! Dokładnie 23 czerwca, tuż przed godziną 21:00 nasz rodak, Dev onica, pokazał całemu światu, co kryje się za legendarną bramką, którą przekroczyć mogą jedynie postacie powyżej 999 poziomu doświadczenia. Ten wyjątkowy moment odbył się podczas livestreamu na platformie Twitch – w kulminacyjnym momencie śledziło go niemal 16 tysięcy osób. Co takiego zastaliśmy po drugiej stronie portalu? Potwierdziły się liczne przypuszczenia i teorie, jakoby prowadził on na położoną nieopodal lądu, ale niedostępną z niego wyspę. Polak zaprezentował również specjalny puchar, który otrzymał, gdy przekroczył portal po raz pierwszy – złote naczynie sygnowane jego imieniem i krótką dedykacją. Choć Dev onica nie jest pierwszym zdobywcą 999 poziomu w historii Tibii (to osiągnięcie należy do pochodzącego z Brazylii Kharseka), pozostaje pierwszym graczem, który postanowił zdradzić sekret drzwi z Banuty.

Wspominana wyspa, a raczej wysepka, to mały skrawek terenu, który najprawdopodobniej skrywa sporą tajemnicę – w trakcie trwania transmisji nasz rodak próbował, niestety bezskutecznie, podjąć próbę dialogu z zamieszkującymi ją NPC (z których większość imituje wysokopoziomowe postacie graczy). Ponoć te ostatnie mają zlecać zadanie, za którego wykonanie czekają nietypowe (i bardzo rzadkie) nagrody. Czy tak rzeczywiście jest? Dev onica zamierza podejmować wraz z widzami kolejne próby rozgryzienia tej łamigłówki.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.