Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2017, 10:33

autor: Adrian Werner

No Man's Sky wkrótce dostanie patch 1.3 z nową zawartością?

Wszystko wskazuje na to, że studio Hello Games w przyszłym miesiącu wypuści duży patch 1.3 z nową zawartością do No Man’s Sky. W sieci trwa obecnie gra ARG, prawie na pewno zorganizowana przez deweloperów, w ramach której gracze mozolnie odkrywają kolejne wskazówki dotyczące nadchodzącej aktualizacji.

Obraz, który wita osoby przy pierwszej wizycie na stronie Waking Titan. - No Man's Sky wkrótce dostanie patch 1.3 z nową zawartością? - wiadomość - 2017-07-11
Obraz, który wita osoby przy pierwszej wizycie na stronie Waking Titan.

Minęły już cztery miesiące od czasu premiery ostatniej dużej aktualizacji do kosmicznego sandboksa No Man’s Sky. Kolejne patche poprawiały głównie małe niedoskonałości techniczne. Teraz wszystko wzkazuje na to, że autorzy szykują się do wypuszczenia kolejnej dużej łatki, oznaczonej numerem 1.3.

Wszystko za sprawą tzw. ARG, czyli gry rzeczywistości alternatywnej, o nazwie Waking Titan. W jego ramach w sieci udostępniane są zagadki i pomagające je rozwiązać materiały graficzne oraz nagrania audio. Zabawa ruszyła pod koniec maja i szybko zaczęto podejrzewać, że ma coś wspólnego z No Man’s Sky. Fani nabrali większej pewności, gdy studio Hello Games nie zaprzeczyło tym doniesieniom. Za teorią tą przemawia również fakt, że bawiącym się w Waking Titan rozdano do tej pory 180 egzemplarzy pecetowej wersji No Man’s Sky.

Wskazówek było zresztą więcej. Jedna z osób po rozwiązaniu zagadki dostała pocztą kasetę magnetofonową oraz kilka oficjalnych gadżetów związanych z No Man’s Sky. Ponadto jedno z wyzwań zaoferowało graczom współrzędne, które w tej grze doprowadziły ich do rozwiązania łamigłówki.

Natomiast wczoraj rano bawiący się w Waking Titan otrzymali plik PDF, podpisany inicjałami S.M. Przypomnijmy, że szef studia Hello Games nazywa się Sean Murray. W dokumencie znalazły się podziękowania za udział w ARG i zapowiedź, że cała zabawa zakończy się w przyszłym miesiącu, a następnie gracze będą mogli cieszyć się „nowymi przygodami w wersji 1.3 znanego uniwersum”.

Wszystkie to sprawia, że praktycznie pewne jest już, że w sierpniu No Man’s Sky otrzyma dużą aktualizację 1.3 z dodatkową zawartością. Niestety, na razie nie wiemy, jakie nowości wprowadzi ten patch.

  1. Strona Waking Titan
  2. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  3. Recenzja gry No Man's Sky - w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  4. No Man's Sky - kompendium wiedzy