Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2017, 14:00

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Garrosh Hellscream wkracza do Nexusa - Sieciowe Wieści (04/08/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o udostępnieniu Garrosha Hellscreama w Heroes of the Storm, gameplayu z Naruto to Boruto: Shinobi Striker, śmierci Coreya Gaspura z BioWare, kolejnym sukcesie Playerunknown's Battlegrounds (ponad 481 tys. graczy zalogowanych jednocześnie) i o debiucie Secret World Legends na Steamie. Zapraszamy!

Garrosh Hellscream nową postacią w Heroes of the Storm

Niedawno informowaliśmy Was, że Garrosh Hellscream ma zostać kolejnym bohaterem w grze Heroes of the Storm. Dzisiaj możemy przedstawić Wam pełną prezentację nowej postaci. Jak na orka przystało Garrosh to brutalny wojownik, który miażdży oponentów dzięki swojej sile fizycznej. Przetrwanie na polu walki zapewniają mu zdolności absorbowania części ataków przeciwnika w celu zmniejszenia obrażeń oraz odzyskiwania życia podczas ataku swoim wojennym toporem. Dodatkowo wódz Hordy potrafi prowokować pobliskich wrogów w celu ochrony współtowarzyszy, wyrzucać jednostki w powietrze oraz wykonywać młyńce, które ranią i spowalniają przeciwników. Wszystkie te zalety okupuje małą liczbą punktów zdrowia oraz bardzo słabą mobilnością.

Garrosha możecie obecnie wypróbować w systemie darmowej rotacji, która trwa do 8 sierpnia.

Jak już jesteśmy przy temacie Heroes of the Storm warto wspomnieć, że w grze pojawił się ostatnio… wąsaty problem. Wielu graczy zauważyło pewien ciekawy błąd, który prawdopodobnie związany jest z wgrywaniem nowej aktualizacji na serwery testowe (PTS). Okazało się, że dziwnym trafem wszystkim postaciom w grze zostały dorobione wąsy. Nie ominęło to również żeńskich bohaterek, których twarze zdobi teraz seksowny zarost. Czy wspomniany bug jest swoistym puszczeniem oka w stronę graczy, czy może Blizzard chciał zasugerować nadejście dużo większego wydarzenia?

Zmarł Corey Gaspur – wieloletni współpracownik BioWare

W sieci pojawiła się przygnębiająca informacja – zmarł Corey Gaspur, który od 2007 roku pracował dla studia BioWare jako jeden z głównych projektantów. Gaspur współtworzył takie tytuły jak Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood, Dragon Age: Origins, Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3. O jego śmierci studio poinformowało na swojej oficjalnej stronie. Informacją podzielili się również, na swoich profilach w serwisie Twitter, dyrektor naczelny BioWare - Casey Hudson oraz dyrektor kreatywny serii Dragon Age - Mike Laidlaw.

Star Citizen – wersja 3.0.0 opóźniona

Alpha 3.0.0 to jedna z najważniejszych aktualizacji Star Citizen, wprowadzająca chociażby możliwość eksploracji innych planet. Łatka o takiej skali wymaga sporo pracy, dlatego też twórcy poinformowali graczy o przesunięciu premiery aktualizacji na początek września. Deweloperzy tłumaczą, że w końcowej fazie testów natknęli się na kilka poważnych problemów ze stabilnością i chcą je wyeliminować, zanim łata zostanie oficjalnie wydana.

Star Citizen nie ma jeszcze ustalonej oficjalnej daty premiery, jednak twórcy na swojej stronie z rezerwą sugerują pierwsze uruchomienie tytułu w roku 2018. Przypomnieć tutaj należy, że gra została zapowiedziana w 2012 roku, ze wstępną datą debiutu ustaloną na rok 2014.

Secret World Legends oficjalnie na platformie Steam

Secret World Legends to tytuł z bogatą historią. Pierwszy raz gracze mogli zetknąć się z nim w 2012 roku pod nazwą The Secret World. Po przedłużającej się stagnacji studio FunCom postanowiło dać drugie życie swojemu dziełu. W ten sposób w sieci pod koniec czerwca pojawił się darmowy Secret World Legends, który 31 lipca uzupełnił ofertę gier na platformie Steam. Wraz z tytułem został przygotowany również obszerny FAQ, w którym twórcy dokładnie opisują (głównie z myślą o graczach The Secret World), jak użytkownicy mogą wykorzystać swoje stare konta, by zagrać w najnowszą odsłonę gry.

Jeżeli sami jesteście byłymi graczami The Secret World, a chcecie zapoznać się z Secret World Legends, pełną instrukcję, jak to zrobić, znajdziecie pod tym linkiem.

Overwatch – powracają Letnie Igrzyska

8 sierpnia wystartuje sezonowe wydarzenie w grze Overwatch – „Letnie Igrzyska”. Informacja ta została potwierdzona przez samego Jeffa Kaplana w filmie, który studio opublikowało na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube. Kaplan potwierdził, że wraz z wydarzeniem powrócą specjalne skórki, które tym razem będzie można kupić za wirtualną walutę dostępną w grze. Dodatkowo graczom zostanie udostępniony zupełnie nowy stadion – Sydney, na którym będą rozgrywane zmagania w trybie Futbolucio.

Wydarzenie będzie trwało do 28 sierpnia.

16 minut z Naruto to Boruto: Shinobi Striker

W sieci pojawił się 16-minutowy film z zapisem rozgrywki z gry Naruto to Boruto: Shinobi Striker, który można obejrzeć w serwisie YouTube. Jakość samego nagrania może nie sięga poziomu ultra HD, ale jest wystarczająca, by zobaczyć, jak świetnie prezentuje się sama rozgrywka. Naruto to Boruto: Shinobi Striker to sieciowe „acrobatic ninja battle action game”, który posiada w sobie elementy gry typu MOBA. Do zmagań stają dwie czteroosobowe drużyny, które muszą się wzajemnie wyeliminować, lawirując w przestworzach i ciskając w siebie ogniste kule.

Premierę gry zaplanowano na 2018 rok.

Playerunknown's Battlegrounds bije kolejne rekordy

Pisanie o sukcesach Playerunknown's Battlegrounds robi się już lekko monotonne. Dlatego też zaskoczeniem dla Was nie będzie, że w sieci pojawiła się informacja o kolejnym sukcesie gry od Bluehole Studio Inc. Tym razem tytuł pobił rekord równocześnie zalogowanych osób.

Według danych z platformy od Valve, 30 lipca w grze jednocześnie było zalogowanych ponad 481 tysięcy graczy. Pozwoliło to PlayerUnknown’s Battlegrounds wyprzedzić takie tytuły jak Fallout 4 czy Grand Theft Auto V. Co więcej, tytuł od Bluehole Studio Inc. stał się równocześnie najpopularniejszą grą na Steamie, która nie została stworzona przez firmę Valve.