Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2017, 19:35

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Secret World Legends – zapowiedziano rozszerzoną i poprawioną wersję MMO The Secret World

Deweloperzy MMO The Secret World ogłosili, że funkcjonująca od 2012 roku produkcja otrzyma odświeżoną wersję, będącą swoistym restartem marki i zatytułowaną Secret World Legends. Nowa gra będzie działać w modelu free-to-play oraz posiadać poprawione oprawę graficzną i model rozgrywki.

Studio FunCom ogłosiło dzisiaj, że jego wydane w 2012 roku MMORPG The Secret World otrzyma odświeżoną i rozszerzoną wersję, stanowiącą swoisty restart marki. Nowa gra, która zatytułowana zostanie Secret World Legends, wykorzysta jako swój szkielet fabułę oraz strukturę oryginału, oferując poprawiony system walki (nastawiony teraz bardziej na szybkość i akcję) i oprawę graficzną, a także liczne zmiany w wielu najważniejszych systemach zabawy, takich jak chociażby interfejs użytkownika. Produkcja powinna wystartować jeszcze wiosną tego roku. W przeciwieństwie do poprzednika, będzie ona funkcjonować w standardowym modelu free-to-play. W tej chwili deweloperzy prowadzą zapisy do zamkniętych testów beta. Początkowo gra będzie dostępna jedynie za pośrednictwem serwisu Steam. Co ciekawe, FunCom będzie nadal wspierać The Secret World, gracze będą mogli wybrać, czy chcą się przenieść wraz z wybranymi przedmiotami i innym ekwipunkiem do nowego tytułu (restartując dotychczasowy postęp w fabule), czy też pozostać na dotychczasowym serwerze.

W przeciwieństwie do większości istniejących na rynku MMORPG, akcja Secret World Legends rozgrywa się w czasach współczesnych. Przy budowie świata twórcy inspirowali się powieściami urban fantasy, lovecraftowskimi mitami oraz popularnymi teoriami spiskowymi. Rozpoczynając przygodę, przystępujemy do jednej z trzech głównych frakcji (Dagoni, Iluminaci oraz Templariusze), które walczą ze sobą o wpływy i władzę. Oryginalne The Secret World nie posiadało ścisłego podziału na klasy postaci, a także poziomów doświadczenia, jego poprawiona wersja najprawdopodobniej zachowa te same reguły, oferując elastyczny model zabawy. Secret World Legends do naszej dyspozycji odda bogaty arsenał standardowej broni białej i palnej, a także magicznych mocy. Inną ciekawą cechą nowej gry i jej poprzednika są niektóre questy, wymagające rozwiązywania kompleksowych zagadek oraz łamigłówek logicznych oraz znajdowania na własną rękę wskazówek w otaczającym świecie.

Oryginalnie The Secret World pojawiło się w 2012 roku

  1. Oficjalna strona Secret World Legends