Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Ninja Blade (PC)

Ninja Blade

Gra akcji, ukazana z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w wojownika ninja, który musi walczyć z hordami rozmaitych przeciwników. Bohater może korzystać z szerokiego zestawu narzędzi, takich ja katana, shurikeny czy lina umożliwiająca zeskakiwanie z wysokich budynków.

Akcji | TPP | science fiction | ninja | indie

Okładka Ninja Blade (PC)

producent: FromSoftware

wydawca: Noviy Disk

wydawca PL: Wydawnictwo Bauer

Strona oficjalna

data premiery gry:

29sty2009

X360

3lis2009

PC

Ninja Blade to szybka gra akcji, w której akcja ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby. Adresowana jest ona do wszystkich miłośników legendarnych wojowników ninja.

Akcja toczy się w futurystycznym Tokio. Gracz kieruje japońskim zamaskowanym wojownikiem, którego zadanie to uratowanie świata przed zagładą. Główne zagrożenie dla ludzkości stanowią przerażające potwory – m.in. zombie. Przeciwko nim bohater może wykorzystać szeroki zestaw narzędzi walki, wśród których prym wiedzie obowiązkowa katana. Nie zabrakło również ostrych metalowych gwiazdek i liny, która umożliwia zeskakiwanie z wysokich budynków. Warto zauważyć, że gracz ma możliwość zwolnienia tempa akcji a la bullet time. Na ekranie wyświetlane są także wskazówki, co do słabych stron wrogów. Jeśli zabije się natomiast odpowiednią ilość oponentów, to zostaje odblokowany tryb Ninja Vision, który umożliwiający widzenie tego, co dla zwykłych śmiertelników niedostrzegalne.

Grafika utrzymana jest w futurystycznym klimacie. Bohater wygląda dość nowocześnie, tak samo jak miasto, w którym przyszło nam walczyć. Tempo akcji podkręca dynamiczna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1043 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ninja Blade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ninja Blade

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje: Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 3.2 GHz, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GTS lub lepsza), 1 GB RAM, 5 GB HDD, Windows XP/Vista
Ninja Blade - recenzja gry
Ninja Blade - recenzja gry

Recenzja 17 kwietnia 2009, 14:35

Sterowanie Kenem jest bardzo intuicyjne i fani gier akcji natychmiast załapią tak podstawowe akcje jak bieg po ścianie czy przeskakiwanie z drążka na drążek. Bohater Ninja Blade ma też swoje dodatkowe umiejętności, które znacznie ułatwiają mu życie. Jest to przede wszystkim tzw. wzrok ninja, którego włączenie powoduje naraz spowolnienie czasu, widzenie w ciemnościach i wyszczególnienie specjalnych miejsc w pomieszczeniu. Te specjalne miejsca to na przykład ściana, po której możemy wbiec do góry... i tu dochodzimy do jednej z wad tej gry. Nasz bohater nie jest bowiem w stanie wbiec po każdej ścianie – może to robić jedynie w wybranych miejscach. Nie możemy więc, tak jak w Ninja Gaiden, wbiegać pod sufit i stamtąd pikować w stronę wrogów. Ken niestety tego nie potrafi i od większości ścian niezbyt udanie się odbija.

X360
PC