Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Ninja Gaiden II (X360)
OkładkaNinja Gaiden II (X360)

Ninja Gaiden II X360

Ninja Gaiden 2 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, który został zapoczątkowany pod koniec lat osiemdziesiątych przez firmę Tecmo. Omawiany produkt jest bezpośrednią kontynuacją programu wydanego w 2004 roku na konsolę Xbox.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden II Premiera X360

3czerwca2008

pudełko PL

6czerwca2008

producent: Team Ninja wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ninja Gaiden 2 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, który został zapoczątkowany pod koniec lat osiemdziesiątych przez firmę Tecmo. Omawiany produkt jest bezpośrednią kontynuacją programu wydanego w 2004 roku na konsolę Xbox. Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, za jego powstanie odpowiada studio Team Ninja.

W grze ponownie wcielamy się w rolę nieustraszonego wojownika ninja, który wyrusza na pełną niebezpieczeństw misję, mającą na celu pomszczenie zniszczonego przez wrogów klanu oraz uratowanie świata od zagłady. W trakcie trwającej trzydzieści godzin rozgrywki zwiedzimy różne zakątki świata (m.in. Tokio i Nowy Jork), a także przeniesiemy się do podziemnej krainy, gdzie stawimy czoła demonicznym przeciwnikom.

Ninja Gaiden 2 stawia na widowiskową i niezwykle szybką akcję, w której główny bohater – Ryu Hayabusa – musi uporać się z przeważającymi siłami wroga, wykorzystując do tego celu bogaty arsenał broni białej. Do doskonale znanej konwencji autorzy upchnęli kilka nowinek, m.in. premierowy system regeneracji energii, mający ułatwić zmagania mniej doświadczonym graczom. Dla weteranów pierwowzoru przygotowano natomiast kilka poziomów trudności, dzięki którym zmagania stają się tak samo wymagające, jak w przypadku pierwszej odsłony cyklu Ninja Gaiden na konsolę Xbox.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 600 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Ninja Gaiden II cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Ninja Gaiden II Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live