Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Ninja Gaiden II (X360)

Ninja Gaiden II X360

Ninja Gaiden 2 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, który został zapoczątkowany pod koniec lat osiemdziesiątych przez firmę Tecmo. Omawiany produkt jest bezpośrednią kontynuacją programu wydanego w 2004 roku na konsolę Xbox.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Ninja Gaiden II (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

3czerwca2008

6czerwca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden 2 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, który został zapoczątkowany pod koniec lat osiemdziesiątych przez firmę Tecmo. Omawiany produkt jest bezpośrednią kontynuacją programu wydanego w 2004 roku na konsolę Xbox. Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, za jego powstanie odpowiada studio Team Ninja.

W grze ponownie wcielamy się w rolę nieustraszonego wojownika ninja, który wyrusza na pełną niebezpieczeństw misję, mającą na celu pomszczenie zniszczonego przez wrogów klanu oraz uratowanie świata od zagłady. W trakcie trwającej trzydzieści godzin rozgrywki zwiedzimy różne zakątki świata (m.in. Tokio i Nowy Jork), a także przeniesiemy się do podziemnej krainy, gdzie stawimy czoła demonicznym przeciwnikom.

Ninja Gaiden 2 stawia na widowiskową i niezwykle szybką akcję, w której główny bohater – Ryu Hayabusa – musi uporać się z przeważającymi siłami wroga, wykorzystując do tego celu bogaty arsenał broni białej. Do doskonale znanej konwencji autorzy upchnęli kilka nowinek, m.in. premierowy system regeneracji energii, mający ułatwić zmagania mniej doświadczonym graczom. Dla weteranów pierwowzoru przygotowano natomiast kilka poziomów trudności, dzięki którym zmagania stają się tak samo wymagające, jak w przypadku pierwszej odsłony cyklu Ninja Gaiden na konsolę Xbox.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 599 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Ninja Gaiden II

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ninja Gaiden II

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Ninja Gaiden II - recenzja gry
Ninja Gaiden II - recenzja gry

Recenzja 2 czerwca 2008, 14:58

Sylwetki nieprzyjaciół, z jakimi zmierzy się Ryu, stanowią jedną z najmocniejszych stron Ninja Gaiden 2. Oprócz świetnego wyglądu (tzn. jest to naturalnie kwestia gustu, niemniej mnie ich aparycja, jak i ogólnie styl graficzny gry bardzo odpowiada) stosowane przez nich taktyki zmuszają gracza do wiecznego kombinowania. Spektrum ich ataków obejmuje, oprócz prostych combosów, różne chwyty, rzuty, a nawet rzuty z powietrza. I to wszystko w obrębie jednego rodzaju. Występują w większych grupach niż ostatnio (tzn. w Ninja Gaiden) i są tej przewagi w pełni świadomi – gracz cały czas czuje się zaszczuty. Do tego niektóre kreatury, pomimo rangi zwykłych „szeregowych”, imponują rozmiarem i śmiało występować mogłyby w roli bossów.