Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Boom Blox Bash Party (Wii)

Boom Blox Bash Party Wii

Sequel dobrze ocenianej gry logicznej przeznaczonej dla graczy w każdym wieku polegającej na tworzeniu konstrukcji z bloków o różnych właściwościach. Bash Party oferuje ponad czterysta poziomów rozgrywających się w bardzo różnych lokacjach.

Logiczne | elementy logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Boom Blox Bash Party (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

19maja2009

29maja2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boom Blox Bash Party jest kontynuacją gry logicznej przeznaczonej dla osób w każdym wieku. Pierwsza część spotkała się ze sporym uznaniem branżowej prasy, swego czasu nominowana została również do nagrody Interactive Achievement Awards w kategorii najlepszej gry familijnej. Warto też wspomnieć, że w prace nad serią zaangażowany był Steven Spielberg.

Zasady prowadzenia rozgrywki w Bash Party pozostały niezmienione, zatem fani oryginalnego Boom Boxa dobrze wiedzą czego po grze można się spodziewać. Ponownie musimy wykonywać określone zadania (najczęściej związane ze zniszczeniem budynku lub innego obiektu na planszy w określony sposób) poprzez tworzenie konstrukcji z bloków o bardzo odmiennych właściwościach. Jednak w dwójce zajęcie to jest jeszcze ciekawsze, gdyż twórcy oddali do naszej dyspozycji kilka nowych kształtów klocków w tym cylindryczny i klinowy oraz dodatkowe narzędzia pomagające nam w destrukcji takie jak działo czy proca. Ponadto po planszach włóczą się także nowe typy postaci na przykład wirus lub przewoźnik.

Już pierwszy Boom Blox charakteryzował się zaawansowanym systemem fizyki, umożliwiającym realistyczne odwzorowanie kolizji obiektów. Teraz został on jeszcze bardziej dopracowany, co umożliwiło stworzenie poziomów rozgrywających się w zupełnie innych warunkach, chociażby pod wodą lub w kosmosie. Oczywiście ukończenie takich plansz wymaga innej taktyki niż w przypadku standardowych leveli.

W sumie do przejścia czeka na nas ponad czterysta nowych poziomów. Liczbę tę można łatwo zwiększyć, gdyż twórcy przygotowali łatwy w obsłudze edytor, z którego zresztą sami korzystali podczas prac nad Bash Party. Dzięki niemu możemy samemu stworzyć wymarzone plansze, a następnie udostępnić je całemu światu lub wyłącznie wybranym znajomym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Boom Blox Bash Party

Klasyfikacja PEGI Boom Blox Bash Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
EA wstrzymuje produkcję trzeciej gry Stevena Spielberga
EA wstrzymuje produkcję trzeciej gry Stevena Spielberga

wiadomość12 października 2010

Jeszcze w lipcu wydawało się nam, że tajemniczy Project LMNO – trzecia gra powstająca przy współpracy Stevena Spielberga z firmą Electronic Arts – ma się dobrze i pewnie zmierza do sklepów (gdzie miałaby zagościć w 2012 roku). Dziś wiemy już jednak, że sprawa przybrała możliwie najgorszy obrót. Mianowicie proces produkcji gry został wstrzymany, a ona sama – skasowana.

Wieści ze świata (Deus Ex 3, LEGO, Natural Selection 2) 4/03/10
Wieści ze świata (Deus Ex 3, LEGO, Natural Selection 2) 4/03/10

wiadomość4 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. nowym MMOcRPG Forsaken World, obrazku zapowiadającym ujawnienie informacji o Deus Ex 3, pecetowej wersji Shattera, przedłużeniu umowy pomiędzy Traveller’s Tales a LEGO, a także nowy zespole deweloperskim Tomonobu Itagakiego. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Boom Blox wybierają konsole nowej generacji
Twórcy Boom Blox wybierają konsole nowej generacji

wiadomość26 października 2009

Wewnętrzna ekipa firmy Electronic Arts, odpowiedzialna za wyprodukowanie dwóch odsłon bardzo dobrej serii zręcznościowych gier logicznych Boom Blox, poszukuje pracowników. Z informacji znajdujących się w ogłoszeniu zamieszczonym na stronach serwisu Gamasutra wynika, że celem propozycji jest angaż przy projekcie przeznaczonym na konsole nowej generacji.

Gra od Stevena Spielberga pod nowym tytułem
Gra od Stevena Spielberga pod nowym tytułem

wiadomość1 lipca 2009

Przed czterema laty Electronic Arts zawarło umowę ze Stevenem Spielbergiem, na mocy której znany reżyser miał wziąć udział w pracach nad trzema nowatorskimi grami. Pierwsza z nich – Boom Blox – trafiła w ubiegłym roku na Wii i pomimo pozytywnych ocen w prasie nie odniosła komercyjnego sukcesu. Losy dwóch pozostałych projektów przez dłuższy czas pozostawały nieznane.

Co z grą Stevena Spielberga?
Co z grą Stevena Spielberga?

wiadomość29 czerwca 2009

Jason Rohrer, niezależny producent gier, zasugerował w jednym z wywiadów, że LMNO, czyli projekt Stevena Spielberga oraz Electronic Arts, został anulowany. Powodem takiego stanu rzeczy miałaby być pogarszająca się sytuacja ekonomiczna. Rohrer przyznaje jednak, że nie może udzielić stuprocentowo pewnych informacji. Rzeczywiście nie są one rzetelne - wspomniany wydawca zdementował już plotki.