Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2009, 10:25

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 maja 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejne plotki o konwersji Perfect Dark, analitycy przewidują sprzedaż The Sims 3, o śmierci komandora Sheparda, Epic Games rejestruje nową nazwę, 100 milionów kreatur w Spore i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejne plotki o konwersji Perfect Dark, analitycy przewidują sprzedaż The Sims 3, o śmierci komandora Sheparda, Epic Games rejestruje nową nazwę, 100 milionów kreatur w Spore i inne. Zapraszamy do lektury.

Perfect Dark

W sieci zamieszczony został kolejny dowód na to, że strzelanina FPP Perfect Dark znana z konsoli Nintendo 64 zmierza do oferty Xbox Live Arcade. Zdjęcie potwierdzające tę możliwość pochodzi z konferencji brazylijskiego oddziału firmy Microsoft, tej samej, w trakcie której padły także pierwsze wskazówki mogące sugerować powstanie trzeciej odsłony cyklu Forza Motorsport. Czekamy na rozwój wypadków.

The Sims 3

Amerykańscy analitycy twierdzą, że The Sims 3 ma szansę sprzedać się w samym tylko 2009 roku w nakładzie czterech milionów egzemplarzy. Badania oparte zostały na zainteresowaniu jakim cieszyła się poprzednia odsłona cyklu, wydana w połowie 2004 roku (w tym czasie gracze pecetowi zakupili 3,5 miliona sztuk dzieła studia Maxis).

Boom Blox: Bash Party

Koncern Electronic Arts uzupełnił informację o dacie wydania logicznej gry Boom Blox: Bash Party o dokładny termin debiutu produkcji w Europie. Dzieło zainspirowane przez samego Stevena Spielberga trafi do naszych sklepów 29 maja, dziesięć dni po premierze amerykańskiej. Gra zostanie wydana wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

Dragon Age: Origins

Strona na Twitterze poświęcona cRPG Dragon Age: Origins niepierwszy raz jest źródłem ciekawych informacji o nowym dziele studia BioWare. Tym razem dowiedzieliśmy się, że w nagrywaniu dubbingu do gry udział wzięło aż 144 aktorów. Premiera produkcji nastąpi pod koniec bieżącego roku. Platformami docelowymi są PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Mass Effect 2

Wszystko wskazuje na to, że komandor Shepard żyje. Sugeruje to wypowiedź Casey’a Hudsona, głównego producenta gry. Według jednego z pierwszych zwiastunów Mass Effect 2 główny bohater/bohaterka pierwszej odsłony jednej z najpopularniejszych produkcji cRPG w historii miał zostać zabity.

Spore

Użytkownicy Spore stworzyli już ponad 100 milionów kreatur, poinformował koncern Electronic Arts. Znajdziecie je m.in. na łamach Sporepedii.

Epic Games

Firma Epic Games, autorzy m.in. serii Gears of War, złożyła wniosek o rejestrację nazwy Nano.Strike. Spekuluje się, że może to być tytuł psychologicznego horroru, nad którym miałby pracować Cliff Bleszinski. Inne plotki sugerują, że to nazwa nowego dzieła polskiego studia People Can Fly (przejętego przez Epic Games w 2007 roku).

EverQuest II

W sieci pojawił się interesujący zestaw EverQuest II przeznaczony dla osób, które chciałyby właśnie teraz rozpocząć zabawę z jednym z najpopularniejszych MMO od Sony Online Entertainment. W jego skład wchodzi wszystko to, co ukazało się do tej pory w temacie EQ2.

Xbox 360

Zachodnie serwisy donoszą w swoich plotkarskich działach o technologii wyłapywania ruchu gracza przeznaczonej dla konsoli Xbox 360. Miałaby ona znaleźć zastosowanie w specjalnych tytułach wydanych na tę platformę – w tym bijatykach, w których kontrola miałaby się odbywać poprzez wyprowadzanie ciosów. Czekamy na jakieś konkretne odniesienie się do tych rewelacji. Więcej informacji znajdziecie na łamach portalu engadget.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Borderlands X360

Borderlands PC

Borderlands PS3

Texas Cheat 'Em

Stalin vs. Martians

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Champions Online

Brutal Legend

Battlefield 1943

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Mafia II Gramy!

gry