Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey (PC)
OkładkaWomen's Murder Club: A Darker Shade of Grey (PC)

Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey PC

Przygodowa gra dla osób lubiących kryminały. Musimy rozwikłać trudną sprawę morderstwa dokonanego na młodej kadetce. Tytuł bazuje na twórczości pisarza Jamesa Pattersona.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey Premiera PC

24lutego2009

producent: Oberon Games wydawca: Elephant Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey

Zegarmistrz

CSI: 3 Wymiary Zbrodni

Gabriel Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned

Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey to kolejna przygodówka nawiązująca do twórczości pisarza Jamesa Pattersona. Za przeniesienie literackich pomysłów do postaci gry komputerowej odpowiada firma Oberon Media. Przy stworzeniu tego dzieła pracowała także Jane Jensen, znana z bardzo cenionej serii Gabriel Knight. Wydawcami tego tytułu są I-play (w dystrybucji elektronicznej) oraz Elephant Entertainment (w wersji pudełkowej).

Fabuła gry toczy się wokół tajemniczego morderstwa dokonanego na młodej kadetce wojskowej, zabitej podczas rutynowego porannego joggingu. Do akcji wkraczają bohaterki tytułowego klubu, które specjalizują się w rozwikływaniu trudnych i skomplikowanych spraw detektywistycznych. Pierwsze kroki skierujemy bezpośrednio do surowej akademii wojskowej w Południowej Karolinie. Naszym zadaniem jest oczywiście pomoc w poznaniu mordercy i motywu stojącego za dokonaną zbrodnią oraz wytropienie złoczyńcy i postawienie go przed wymiarem sprawiedliwości. Być może to nie zwykłe morderstwo, ale grubymi nićmi szyta intryga, w którą zamieszani są nawet wyżsi rangą wojskowi?

Podczas zabawy musimy rozwiązywać wiele logicznych mini-gierek i łamigłówek, w których, oprócz logicznego myślenia, przydają się także intuicja oraz kojarzenie faktów i zebranych informacji. Gra opiera się na twórczości wspomnianego wyżej pisarza, więc spodoba się przede wszystkim fanom powieści. Tytuł zawiera jednak zupełnie nową psychologiczną i wstrząsająca fabułę, przedstawioną za pomocą wielu nowych elementów i środków narracyjnych.

Twórcy przygotowali nowy interfejs i aż 10 różnych spraw do rozwikłania (składających się na główny wątek fabularny). Do pokonania czeka też około 25 niezwykle wymagających zagadek. Podczas zabawy zwiedzamy również wiele niesamowitych i zapierających dech w piersiach lokacji i miejsc. Całość została opracowana w ładnej i przejrzystej, aczkolwiek nie oszałamiającej oprawie audiowizualnej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey: Odpowiednia dla każdego wieku.

Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP