Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka CSI: 3 Dimensions of Murder (PC)
OkładkaCSI: 3 Dimensions of Murder (PC)

CSI: 3 Wymiary Zbrodni PC

CSI: 3 Dimensions of Murder

Kolejna część cyklu gier przygodowych opartych na popularnym (głównie w USA) kryminalnym serialu telewizyjnym, CSI: Crime Scene Investigation.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CSI: 3 Wymiary Zbrodni Premiera PC

14marca2006

pudełko PL

3sierpnia2007

producent: Telltale Games wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do CSI: 3 Wymiary Zbrodni

The Black Mirror

Law & Order: Legacies

Midnight Nowhere

CSI 3: Dimensions of Murder to kolejna część cyklu gier przygodowych opartych na popularnym (głównie w USA) kryminalnym serialu telewizyjnym, CSI: Crime Scene Investigation. Poprzednia odsłona serii rzucała nas do słonecznego Miami, teraz powracamy do Las Vegas, by zmierzyć się z kolejnymi zagadkami kryminalnymi. Za developing gry odpowiedzialne jest studio Telltale Games, które zaistniało w świadomości fanów przygodówek m.in. grą Bone oraz nowymi odsłonami serii Sam & Max.

W CSI 3: Dimensions of Murder ponownie wkraczamy na areny zbrodni wspomagani przez ekipę CSI znaną z serialu. Próbujemy rozwikłać 5 nowych zagadek kryminalnych, oczywiście przy wykorzystaniu najnowocześniejszych zdobyczy nauki. Oprócz znanych z poprzednich części gry narzędzi detektywistycznych, pojawił się Mikrosil pomocny m.in. w zdejmowaniu odcisków palców czy Luminol pozwalający zidentyfikować obecność śladów krwi. Nowością jest także obecność „mobilnej jednostki badawczej” – znanej z serialu GMC Mobile Analysis Unit umożliwiającej szybkie i sprawne badanie zgromadzonych śladów i dowodów bezpośrednio na miejscu przestępstwa.

Aby rozwikłać przygotowane przez twórców sprawy, musimy osobiście udać się na miejsce zbrodni, przesłuchać podejrzanych oraz zebrać i przeanalizować dowody i poszlaki. Łącząc ze sobą poszczególne elementy łamigłówki oraz umiejętnie przeprowadzając przesłuchania być może uda nam się ustalić powiązania miedzy podejrzanym, ofiarą oraz miejscem zbrodni. Wtedy możemy aresztować sprawcę i zamknąć sprawę.

Korzystając z pomysłów i koncepcji poprzednich części cyklu, dobrze przyjętych przez graczy, CSI 3: Dimensions of Murder wprowadza szereg nowych funkcjonalności i ulepszeń. Z nowości należy wymienić przede wszystkim działający w czasie rzeczywistym silnik 3D, pozwalający na drobiazgowe zbadanie miejsca zbrodni, bardziej szczegółowe interakcje między postaciami, poprawione animacje oraz to, co z pewnością ucieszy fanów CSI - bardziej skomplikowane, bogatsze w treści i dłuższe wyzwania, często obfitujące w niespodziewane zwroty akcji. Poprawiono także sposób prowadzenia śledztwa, dzięki czemu gracz naprawdę ma wrażenie, iż to właśnie on sam rozwiązuje konkretną zagadkę.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

CSI: 3 Wymiary Zbrodni cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI CSI: 3 Wymiary Zbrodni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

CSI: 3 Wymiary Zbrodni Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)
  • 1.4 GB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP