Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2XBOX
Okładka The X Files: Resist or Serve (PS2)

The X Files: Resist or Serve

X-Files powraca w drugiej odsłonie na konsolach. Tym razem przygody agentów federalnych Foxa Muldera i Dany Scully zostały osadzone w realiach siódmego sezonu filmowych odcinków.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

Okładka The X Files: Resist or Serve (PS2)

data premiery gry:

16mar2004

PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

X-Files powraca w drugiej odsłonie na konsolach. Tym razem przygody agentów federalnych Foxa Muldera i Dany Scully zostały osadzone w realiach siódmego sezonu filmowych odcinków.

Gra składa się z trzech epizodów zgrabnie ze sobą połączonych i prezentujących spójną całość, a jak się zapewne domyślacie – ukrywające pewną przerażającą i niesamowicie wciągającą historie. I tak właśnie jest, bo piecze nad scenariuszem i wydarzeniami przedstawionymi w grze sprawowali dwaj producenci tego jednego z najbardziej kasowych seriali. Para Agentów podróżuje do małego miasteczka Red Falls położnego gdzieś w Górach Skalistych w celu rozwikłania zagadki serii dziwnych morderstw. W sprawozdaniach kryją się dodatkowo informacje o duchach, zombich i innych paranormalnych zjawiskach, które podobno towarzyszyły dziwnym mordom. Dzielni agenci podąża za pewna nieludzka istota do tajemniczego ośrodka badań naukowych gdzieś na odludziach Syberii, by w końcu zbadać nawet pogrzebany dawno temu pojazd kosmiczny obcych. Jeśli przetrwają i powiążą ze sobą pewne fakty, zapobiegną inwazji obcych na Ziemie... przynajmniej na jakiś czas. Gra będąc przygodówką z dużą ilością akcji (Mulder głównie walczy, podczas gdy Scully rozwiązuje zagadki i wydaje ekspertyzy – sterujemy w grze dwoma postaciami), może pochwalić się oryginalnie podłożonymi głosami aktorów znanych z serialu, a mowa tu nie tylko o Davidzie Duchovnym i Gillian Anderson, ale także o aktorach drugoplanowych. Motywy muzyczne też zaczerpnięte są wprost z serialu, a obok samej gry znajdziemy także materiały bonusowe, w postaci ekskluzywnych komentarzy i wywiadów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Gry podobne do The X Files: Resist or Serve

Klasyfikacja PEGI The X Files: Resist or Serve

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS2
XBOX