Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2008, 12:38

autor: Dorota "vampire" Drużko

Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI

Wczoraj firmy Ubisoft i CBS Consumer Products poinformowały, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do sklepów trafi kolejna odsłona cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu - CSI: NY. Co tydzień prawie 12 milionów widzów zasiada przed telewizorami aby śledzić dalsze losy jego bohaterów.

Wczoraj firmy Ubisoft i CBS Consumer Products poinformowały, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do sklepów trafi kolejna odsłona cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu - CSI: NY (w Polsce znanym pod tytułem Kryminalne zagadki Nowego Jorku). Co tydzień prawie 12 milionów widzów zasiada przed telewizorami aby śledzić dalsze losy jego bohaterów. Po raz pierwszy w historii serii prowadzić będziemy nasze wirtualne dochodzenia na terenie Nowego Jorku, a w dodatku obejmiemy bezpośrednią kontrolę nad znanymi z filmowego pierwowzoru detektywami Maciem Taylorem i Stellą Bonasera. Na rozwiązanie czekać ma pięć dużych i zawiłych spraw, wymyślonych przez osoby odpowiedzialne za pisanie scenariusza do kolejnych odcinków serialu.

Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI - ilustracja #1
Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI - ilustracja #2

Jedną z ważniejszych nowości wprowadzonych w CSI: NY będzie możliwość prowadzenia przesłuchań, a nawet udowadniania podejrzanym kłamstw na podstawie znalezionych dowodów. Pewne modyfikacje zajdą także w mechanizmach rozgrywki, takich jak konwersacje czy wykorzystanie komputera. Wiele standardowych, policyjnych działań, na przykład łamanie kodów, rekonstrukcje twarzy, surfowanie po Internecie, zostanie przedstawionych w formie mini-gier.

Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI - ilustracja #3
Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI - ilustracja #4

Spore zmiany zajdą w oprawie graficznej, która zostanie przygotowana w bardziej rysunkowej konwencji, o czym zresztą możecie przekonać się oglądając zamieszczone screenshoty. Twórcy chcą także usprawnić interfejs gry, tak aby był bardziej intuicyjny i przystępny nawet dla początkujących.


Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI - ilustracja #5