Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka CSI: NY (PC)

CSI: NY PC

CSI: NY jest kolejną odsłoną cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu o tym samym tytule. Tym razem opracowaniem gry zajęło się studio Legacy Interactive.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

PC Windows
Okładka CSI: NY (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CSI: NY jest kolejną odsłoną cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu o tym samym tytule (w Polsce znanym jako CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku). Tym razem opracowaniem gry zajęło się studio Legacy Interactive, mające na swoim koncie bardzo różnorodne produkcje, w tym dwie części Law & Order, również poświęcone serialowi kryminalnemu.

Po raz pierwszy w historii wirtualnych CSI przenosimy się na ulice Nowego Jorku, gdzie do rozwiązania czeka na nas pięć dużych i zawiłych spraw opracowanych przez autorów filmowego scenariusza. Naszym zadaniem jest oczywiście poprowadzenie śledztwa i określenie kto stoi za tymi zbrodniami. W dodatku w czasie dochodzenia wcielimy się tu w rolę znanych z serialu detektywów Maca Taylora i Stelli Bonasera, nie zaś jedynie ich kolegów po fachu, jak to miało miejsce we wcześniejszych odsłonach.

Liczne usprawnienia względem poprzedników zaszły w samej rozgrywce, miedzy innymi zmieniono sposób prowadzenia konwersacji i obsługi komputera. Jedną z ważniejszych nowości wprowadzonych w CSI: NY jest możliwość prowadzenia przesłuchań, a nawet udowadniania podejrzanym kłamstw na podstawie znalezionych dowodów. Większość standardowych policyjnych akcji, takich jak na przykład łamanie kodów, rekonstrukcje twarzy, surfowanie po Internecie, porównywanie próbek została przedstawiona w formie różnych mini-gier. Ludzie z zespołu Legacy Interactive zadbali także o to, aby interfejs był prostszy w obsłudze i bardziej przystępny nawet dla początkujących graczy. Zdecydowali się również na zmianę stylistyki oprawy graficznej – teraz historia przedstawiana jest w rysunkowej konwencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 201 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI CSI: NY

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe CSI: NY

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 650 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
CSI: NY - recenzja gry
CSI: NY - recenzja gry

Recenzja 11 grudnia 2008, 12:00

Wiele czynności śledczego uproszczono do granic możliwości. Świetnym przykładem jest pozyskiwanie odcisków palców. W trakcie całej gry zdobywamy co najwyżej kilkanaście odcisków, a reszta jest automatycznie dodawana do bazy przez innych śledczych lub całkowicie pomijana. Innych czynności, jak chociażby kolekcjonowania włókien z użyciem pęsety, w ogóle nie wykonujemy. Nie dysponujemy też paskiem narzędzi śledczego CSI. Gra wybiera za nas potrzebne przedmioty i zmusza do używania ich w odpowiednich momentach. Ponadto wykorzystujemy jedynie kilka podstawowych pomocy naukowych, co ma się nijak do kilkunastu rodzajów narzędzi znanych z wcześniejszych odsłon serii. Gdyby w rzeczywistości wszystko przychodziło z taką łatwością, wskaźnik przestępczości zmalałby o co najmniej 90 procent.