Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka CSI: NY (PC)
OkładkaCSI: NY (PC)

CSI: NY PC

CSI: NY jest kolejną odsłoną cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu o tym samym tytule. Tym razem opracowaniem gry zajęło się studio Legacy Interactive.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CSI: NY Premiera PC

18listopada2008

producent: Legacy Interactive wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

CSI: NY jest kolejną odsłoną cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu o tym samym tytule (w Polsce znanym jako CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku). Tym razem opracowaniem gry zajęło się studio Legacy Interactive, mające na swoim koncie bardzo różnorodne produkcje, w tym dwie części Law & Order, również poświęcone serialowi kryminalnemu.

Po raz pierwszy w historii wirtualnych CSI przenosimy się na ulice Nowego Jorku, gdzie do rozwiązania czeka na nas pięć dużych i zawiłych spraw opracowanych przez autorów filmowego scenariusza. Naszym zadaniem jest oczywiście poprowadzenie śledztwa i określenie kto stoi za tymi zbrodniami. W dodatku w czasie dochodzenia wcielimy się tu w rolę znanych z serialu detektywów Maca Taylora i Stelli Bonasera, nie zaś jedynie ich kolegów po fachu, jak to miało miejsce we wcześniejszych odsłonach.

Liczne usprawnienia względem poprzedników zaszły w samej rozgrywce, miedzy innymi zmieniono sposób prowadzenia konwersacji i obsługi komputera. Jedną z ważniejszych nowości wprowadzonych w CSI: NY jest możliwość prowadzenia przesłuchań, a nawet udowadniania podejrzanym kłamstw na podstawie znalezionych dowodów. Większość standardowych policyjnych akcji, takich jak na przykład łamanie kodów, rekonstrukcje twarzy, surfowanie po Internecie, porównywanie próbek została przedstawiona w formie różnych mini-gier. Ludzie z zespołu Legacy Interactive zadbali także o to, aby interfejs był prostszy w obsłudze i bardziej przystępny nawet dla początkujących graczy. Zdecydowali się również na zmianę stylistyki oprawy graficznej – teraz historia przedstawiana jest w rysunkowej konwencji.

Ostatnia modyfikacja 19 marca 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI CSI: NY

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

CSI: NY Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 650 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista