Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Art of Murder: Hunt for the Puppeteer (PC)
OkładkaArt of Murder: Hunt for the Puppeteer (PC)

Art of Murder: Klątwa Lalkarza PC

Art of Murder: Hunt for the Puppeteer

Kolejna przygodówka o przygodach agentki FBI Nicole Bonnet. Tym razem kobieta musi zmierzyć się z seryjnym mordercą działającym na skalę globalną w największych miastach Europy i Ameryki.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie

Art of Murder: Klątwa Lalkarza Premiera PC

13lutego2009

pudełko PL

13lutego2009

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Art of Murder: Klątwa Lalkarza

Najdłuższa Podróż

Syberia II

Still Life 2

Kontynuacja polskiej gry przygodowej, wypuszczonej na rynek w roku 2007. Po raz kolejny mamy do czynienia z mroczną intrygą i charakterystycznym interfejsem typu point & click.

Art of Murder: Hunt for the Puppeteer (Art of Murder: Klątwa Lalkarza) to sequel gry przygodowej z 2007 r. i zarazem trzeci, po Art of Murder: Sztuka Zbrodni oraz Chronicles of Mystery: Scorpio Ritual, projekt rzeszowskiego studia City Interactive. Grupa ta składa się z programistów, którzy mają za sobą takie przedsięwzięcia jak Schizm czy Sentinel: Strażnik Grobowca, a każdy z kolejnych projektów realizują w konwencji point & click.

W Hunt for the Puppeteer ponownie wcielamy się w agentkę FBI, Nicole Bonnet i znów tropimy seryjnego mordercę. Tym razem rzecz dzieje się we Francji, Hiszpanii oraz na Kubie, a naszym zadaniem jest odnalezienie psychopaty, który sieje postrach w największych miastach Europy i Ameryki. Wskazówką jest fakt, że przestępca przy każdej ze swych ofiar zostawia laleczkę odzianą w XVIII-wieczny strój. Trop prowadzi do wydarzeń sprzed kilkuset lat, a my jako rezolutna bohaterka musimy stawić czoła wyzwaniu i odnaleźć zabójcę, zanim zginą kolejni ludzie. Fabuła wymaga łączenia ze sobą informacji, zbierania dowodów zbrodni i odnajdywania postaci, które mogą przysłużyć się rozwikłaniu sprawy.

Wszystkie wydarzenia mają miejsce w dwuwymiarowych lokacjach, po których poruszają się trójwymiarowe sylwetki bohaterów. Do stworzenia drugiej odsłony Art of Murder użyto znanego z Syberii oraz Post Mortem silnika Virtools Engine. Zastąpił on darmowe narzędzie Wintermute, wykorzystane w części pierwszej i posłużył do wykreowania takich obszarów jak ulice Paryża i Marsylii, hiszpańskie Pireneje czy Hawana. Dla zbudowania mrocznego klimatu zadbano też o dźwiękową stronę przedsięwzięcia, implementując do projektu nastrojową, zależną od tempa akcji muzykę oraz realistyczne odgłosy otoczenia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 316 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Art of Murder: Klątwa Lalkarza cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Art of Murder: Klątwa Lalkarza

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Art of Murder: Klątwa Lalkarza Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP