Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Still Life 2 (PC)
OkładkaStill Life 2 (PC)

Still Life 2 PC

Still Life 2 to sequel znakomitej przygodówki, która okazała się jednym z przebojów roku 2005. Fabuła gry przedstawia dalsze losy agentki FBI Victorii McPherson, tropiącej psychopatycznego mordercę.

Przygodowe | point-and-click | thriller | detektywistyczne

Still Life 2 Premiera PC

3kwietnia2009

pudełko PL

18grudnia2009

producent: GameCO Studios wydawca: Microids/Anuman Interactive wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Still Life 2 to kontynuacja jednej z najwyżej ocenianych gier przygodowych 2005 roku. Opisywany tytuł powstał w siedzibie paryskiej firmy GameCO Studios, a jego wydanie przypadło w udziale francuskiej korporacji Microids.

Fabuła produktu styka nas ze znaną z pierwszej części serii agentką FBI, Victorią McPherson, która po brawurowym śledztwie dotyczącym seryjnego mordercy z Chicago wreszcie ma okazję ku temu, by odkryć tożsamość przestępcy i wsadzić go za kratki. Po dokończeniu sprawy z „jedynki” nasza podopieczna angażuje się natychmiast w nowe dochodzenie, przenoszące ją do amerykańskiego stanu Maine.

Jesienią 2008 roku we wspomnianym miejscu doszło do zabójstwa niejakiej Audrey Dunnigan. Fakt, że ciało ofiary zostało od razu po śmierci dokładnie obmyte, wskazuje na to, że zbrodni dopuścił się znany z psychopatycznych zachowań oprawca ze Wschodniego Wybrzeża, East Coast Torturer. Jego odnalezienie leży co prawda w gestii Victorii, jednak może ona liczyć na wsparcie okolicznej ludności. Zaraz po przybyciu do motelu w jednym z miast Maine agentka otrzymuje propozycję spotkania z Palomą Hernandez, ambitną dziennikarką, która tak samo jak FBI pragnie dowiedzieć się, kim jest morderca. Kobieta decyduje się dać pannie McPherson część ze zgromadzonych przez siebie dowodów. Do przekazania materiałów nigdy jednak nie dochodzi, bo paradoksalnie Hernandez zostaje schwytana przez poszukiwanego zabójcę. W tym momencie rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem, podczas którego gracz musi wcielić się zarówno w ścigającą Torturera Victorię, jak i uciekającą przed śmiercią Palomę.

Zróżnicowanie położeń, w jakich znajdują się obie grywalne postacie, sprawia, że odbiorca może poznać całą historię z dwóch odmiennych perspektyw i jeszcze lepiej wczuć się w niepokojącą, naszpikowaną przerażającymi wydarzeniami atmosferę Still Life 2. Scenarzyści położyli szczególny nacisk na to, aby przedstawiona przez nich historia nie ustępowała fabule najlepszych, książkowych kryminałów. Zadbali także o zaserwowanie klientom dziesiątek wymagających łamigłówek oraz zmianę oprawy wizualnej swego tytułu za sprawą zaimplementowania w nim trójwymiarowego silnika graficznego. W związku z brutalnością scen pojawiających się na ekranie, jak również z dosadnym słownictwem, jakim posługują się bohaterowie przygodówki, dzieło to adresowane jest wyłącznie do pełnoletniego audytorium.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 408 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Still Life 2 cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Still Life 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Still Life 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista