Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Memento Mori (PC)

Memento Mori PC

Memento Mori to gra przygodowa, wyprodukowana przez specjalizujące się w tym gatunku czeskie studio deweloperskie Centauri Production. Fabuła koncentruje się wokół kradzieży trzech bezcennych obrazów z muzeum w Petersburgu.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Memento Mori (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2008

Memento Mori to gra przygodowa typu point & click z rozbudowaną historią detektywistyczną. Za jej przygotowanie odpowiada czeskie studio Centauri Production, mające na swoim koncie takie produkcje, jak Gooka: The Mystery of Janatris i Fairy Tale: About Father Frost, Ivan and Nastya.

Fabuła koncentruje się wokół sprawy kradzieży trzech bezcennych obrazów, mieszczących się w Ermitażu (muzeum w mieście Petersburg). Główni bohaterowie to Larisa Ivanova Svetlova (Lara) - rosyjska agentka Interpolu, która na co dzień rezyduje we Francji, oraz Maksim Durand - fałszerz dzieł sztuki, który za odpuszczenie win współpracuje z milicją. Oboje nieraz będą kontaktować się ze sobą przy użyciu telefonu i maila, zaś ich działania koordynuje Ostankowicz, milicyjny specjalista do spraw przestępstw dotyczących dzieł sztuki. Ślady kradzieży wiążą się między innymi z portugalskim malarzem oraz tajemniczym fińskim zakonem, przypominającym tajną organizację kierującą się zasadami Ars moriendi.

Podczas gry odwiedzimy wybrane fragmenty Ermitaża, bibliotekę i pub w Petersburgu, ponadto bedziemy mieli okazję zobaczyć Lizbonę i Lyon. Ważną rzeczą podczas zabawy jest wybieranie odpowiedzi na pytania od postaci niezależnych oraz używanie odpowiednich urządzeń. Wszystko to ma wpływ na zakończenie gry - możemy obejrzeć kilka różnych, w zależności od dokonanych wyborów i działań. Memento Mori składa się w sumie z osiemnastu rozdziałów, podczas których sterujemy Maxem lub Larą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Memento Mori

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Memento Mori

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Zapowiedziano przygodówkę Memento Mori 2

wiadomość10 maja 2011

Na zeszłorocznym gamescom pojawił się plakat, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad kontynuacją przygodówki Memento Mori. Teraz twórcy wreszcie oficjalnie ujawnili ten projekt i podzielili się ze światem pierwszymi materiałami graficznymi.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 sierpnia 2008)

wiadomość13 sierpnia 2008

Nagroda dla Halo 3, zapowiedzi gier Henry Hatsworth i The Magic Roundabout, Lipsk bez Gears of War 2, Mars bez kosmitów i zapowiedzi łatek do Warhawka i Team Fortress 2, to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie. Zapraszamy do lektury.

Alternativa – nowa przygodówka twórców Memento Mori
Alternativa – nowa przygodówka twórców Memento Mori

wiadomość7 grudnia 2007

Zgodnie z informacjami opublikowanymi dzisiaj przez czeską firmę Centauri Production, w jej siedzibie powstaje obecnie nie tylko gra adventure Memento Mori, ale m.in. także drugi, całkowicie odrębny tytuł, reprezentujący ten sam gatunek. Mowa o projekcie Alternativa, który już w przyszłym roku przeniesie nas do cyberpunkowego uniwersum science-fiction.

GOL na GC 2007: nowe
GOL na GC 2007: nowe "przygodówki" z dtp cz.2

wiadomość26 sierpnia 2007

Wczoraj poznaliście już moje pierwsze wrażenia z So Blonde oraz z Gray Matter. Dzisiaj, zgodnie z obietnicą przyglądamy się trzem pozostałym tytułom, z jakimi miałem okazję i przyjemność zapoznać się podczas prezentacji na stoisku niemieckiej firmy dtp.

Memento Mori – dtp anonsuje kolejną przygodówkę
Memento Mori – dtp anonsuje kolejną przygodówkę

wiadomość15 czerwca 2007

Mająca swoją siedzibę w Hamburgu korporacja dtp ujawniła dzisiaj, że do jej planu wydawniczego trafiła nowa gra z gatunku adventure, zatytułowana Memento Mori. Produkcja, której developingiem zajmuje się czeskie studio Centauri Production, ma trafić na zachodni rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku.