Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Memento Mori (PC)
OkładkaMemento Mori (PC)

Memento Mori PC

Memento Mori to gra przygodowa, wyprodukowana przez specjalizujące się w tym gatunku czeskie studio deweloperskie Centauri Production. Fabuła koncentruje się wokół kradzieży trzech bezcennych obrazów z muzeum w Petersburgu.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Memento Mori Premiera PC

31października2008

producent: Centauri Production wydawca: dtp AG / Anaconda Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Memento Mori to gra przygodowa typu point & click z rozbudowaną historią detektywistyczną. Za jej przygotowanie odpowiada czeskie studio Centauri Production, mające na swoim koncie takie produkcje, jak Gooka: The Mystery of Janatris i Fairy Tale: About Father Frost, Ivan and Nastya.

Fabuła koncentruje się wokół sprawy kradzieży trzech bezcennych obrazów, mieszczących się w Ermitażu (muzeum w mieście Petersburg). Główni bohaterowie to Larisa Ivanova Svetlova (Lara) - rosyjska agentka Interpolu, która na co dzień rezyduje we Francji, oraz Maksim Durand - fałszerz dzieł sztuki, który za odpuszczenie win współpracuje z milicją. Oboje nieraz będą kontaktować się ze sobą przy użyciu telefonu i maila, zaś ich działania koordynuje Ostankowicz, milicyjny specjalista do spraw przestępstw dotyczących dzieł sztuki. Ślady kradzieży wiążą się między innymi z portugalskim malarzem oraz tajemniczym fińskim zakonem, przypominającym tajną organizację kierującą się zasadami Ars moriendi.

Podczas gry odwiedzimy wybrane fragmenty Ermitaża, bibliotekę i pub w Petersburgu, ponadto bedziemy mieli okazję zobaczyć Lizbonę i Lyon. Ważną rzeczą podczas zabawy jest wybieranie odpowiedzi na pytania od postaci niezależnych oraz używanie odpowiednich urządzeń. Wszystko to ma wpływ na zakończenie gry - możemy obejrzeć kilka różnych, w zależności od dokonanych wyborów i działań. Memento Mori składa się w sumie z osiemnastu rozdziałów, podczas których sterujemy Maxem lub Larą.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Memento Mori

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Memento Mori Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista